Българският шампион Лудогорец взе победата над украинския Заря Луганск с 2:0 в четвъртата си контролна среща от зимната подготовка. Това е втората победа на отбора от проверките, като има и две равенства.

"Орлите" доминираха през повечето време, а Светослав Дяков и Жуниор Кишада успяха да материализират превъзходството.

Много неточни удари от страна на украинците им костваха загубата. Луганск на няколко пъти имаше шанс да отбележи, но все нещо не достигаше.

Лудогорец излезе с два напълно различни състава през двете части на мача, а шест от играчите на подготовка в Турция изобщо не влязоха в групата.

Вратарите Милан Борян и Даниел Наумов пропуснаха срещата. Другите, които няма не получиха игрови минути са Антонио Георгиев, Ивайло Климентов, Светослав Ковачев и Цветелин Чунчуков.

Резултатът бе открит в 31-ата минута на срещата. Джоди Лукоки блесна със страхотен пробив отдясно, след което намери с поглед Светослав Дяков, върна назад към него и защитникът даде преднината на тима си.

Минути по-късно Лукоки действа по сходен начин, но този път подаде на Кафу, който обаче прати топката в ръцете на стража.

Преднината на "орлите" се увеличи в 79-ата минута, след гол на Жуниор Кишада. Той намери пролуките около вратата на Заря и без проблем с диагонален удар оформи крайното 2:0.

Най-интересните положения и как се разви двубоят, вижте по-надолу.

Съставите:

Първа част: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Игор Пластун, Георги Терзиев, Александър Василев, Светослав Дяков, Абел Анисе, Вандерсон, Джонатан Кафу, Джоди Лукоки, Марселиньо.

Втора част: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Козмин Моци, Паломино, Натанаел, Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Върджил Мисиджан, Жоао Пауло, Клаудиу Кешеру и Жуниор Кишада.

Заря: Олег Чуваев, Артьом Сухоцки, Рафаел Форстер, Артьом Гордиенко, Евгени Опанасенко, Игор Чайковски, Иван Петряк, Желко Любенович, Паулиньо, Игор Харатин, Гегам Кадимян.

Лудогорец - Заря Луганск 1:0

31' Светослав Дяков

79' Жуниор Кишада

Първо полувреме

3' В първите минути на срещата двата отбора играят равностойно и не допускат опасни атаки пред вратите си.

7' Бе извършено нарушение срещу Марселиньо, което даде възможност за изпълнение на свободен удар, който обаче завърши в играч на Заря.

12' Лудогорец загуби топката в средата на терена, а играчите на Заря се възползваха и отправиха опасна атака. Владислав Стоянов обаче реагира добре и изби топката.

14' Удар към вратата на Олег Чуваев, но той попадна извън очертанията.

16' Украинският тим отново стигна до наказателното поле на "орлите", но защитата успя да реагира на време.

18' Марселиньо шутира към вратата от средно разстояние, обаче не успя да намери мрежата.

20' Минев стреля от малък ъгъл и топката прелетя встрани от вратата. Почти невъзможно бе за него да успее с този изстрел.

23' Любенович издейства ъглов удар след рикошет. При изпълнението му обаче, намеса на Владо Стоянов не позволи Луганск да поведе в резултата.

26' Украинският бранител Игор Харатин успя да избие с глава опасна топка.

29' Стражът на българския тим отново предотврати изоставане в резултата.

30' Опасност за Лудогорец след пряк свободен удар. Топката обаче мина вдясно от вратата. Единствено неточният удар спаси вратата на "орлите".

31' ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Джоди Лукоки проби чудесно отдясно и върна назад към Светослав Дяков, който отбеляза за 1:0.

38' Спречкване между Марселиньо и Иван Петряк. Бразилецът изпусна нервите си, което се случи и в предишната приятелска среща на Лудогорец.

43' Джоди Лукоки изглежда се чувства комфортно по дясното крило. Той отново проби отдясно със скорост, подаде към Кафу, той обаче прати топката в ръцете на вратаря.

45' Артьом Гордиенко стреля от далечна дистанция, но рикошет не му позволи да донесе равенството на отбора си.

Край на първо полувреме.

Второ полувреме

След почивката на терена излязоха нови 11 играчи за Лудогорец. Наставникът Георги Дерменджиев се опитва да даде шанс за игра на възможно най-много от футболистите, които е взел в Турция.

50' Жълт картон за Шершен. Клаудиу Кешеру изпълни пряк свободен удар, но прати топката в стената.

57' Лудогорец има предимство във владеенето на топката от началото на втората част, нещо обаче така и не достига на тима да порази вратата на съперника за втори път.

58' След центриране, нигериецът Бонавентура остана сам срещу Ренан дос Сантос, но изстрелът му бе неточен.

61' Владислав Кулач отне топката от "орлите" и стреля опасно, но прати топката високо над вратата.

63' Натанаел шутира от средна дистанция, но прати топката директно в ръцете на вратаря Алексей Шевченко.

71' Гречишкин със силен изстрел отдалеч, който обаче отново не намери вратата. Изпитват затруднения украинските футболисти да стрелят в очертанията на вратата.

79' 2:0 ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Жуниор Кишада се възползва от опразненото наказателно поле и с диагонален удар увеличи преднината на бългаския шампион.

82' Нова опасност от страна на Кишада. Кешеру му подаде, но Жуниор не бе на възможно най-добрата позиция, за да отбележи.

86' Удар на Лукас Саша извън наказателното поле мина близо над вратата.

90' В последната секунда на двубоя Заря имаше шанс да вкара попадение, но пореден неточен удар остави резултата непроменен.

Край на мача (2:0).