Локомотив Пд се потруди доста, за да надвие в равностоен мач гостуващия Етър с 2:0 в последния мач от 14-ия кръг.

„Черно-белите“ обаче със зъби и нокти съумяха да сипят кофа с вода върху огъня, който гори на „Лаута“ от известно време, с тези три точки. Донесе ги първо в 33-ата минута Димо Бакалов с гола си с глава. Димитър Велковски затвърди успеха на домакините в 88-ата.

Локо Пд е осми с 20 точки, а Етър 12-и с 12 пункта.

Разклатеният от вътрешни проблеми Локомотив Пд проведе две срещи за решаването им в навечерието на мача с Етър и излезе надъхан на терена.

Дани Кики пък бе оставен извън групата от Воин Войнов, недоволен от формата му. Самият Войнов бе спряган в последните дни за това, че ще напусне. Но той води отбора си в този мач и го изведе до победа.

След което Войнов призна, че напуска и това е бил последният му мач.

Но Етър бе дошъл да се бори.

Двата отбора се захапаха от самото начало. Иван Стоянов пробва пръв обстрел към вратата на Локо Пд. После два рейда отляво на локомотивци за малко не стигнаха до завършващ удар.

Скоро започнаха да прехвърчат искри на терена, реферът Станислав Тодоров започна рано с картоните.

Босненец поема Локо Пловдив?

Пламен Крумов дори посегна с крак да ритне без топка Бадара след едно единобоство, но все пак се спря в последния миг, а може би и реферът го пожали в тази ситуация да не получи червен картон.

Амбицията и на двата отбора е очевидна, но пръв в мача удариха домакините. Димо Бакалов бе забравен на далечната греда при едно центриране и с глава забоде топката в мрежата – 1:0 за Локо Пд в 33-ата минута.

Димо Бакалов ще пие шампанското на Gong.bg

Полувремето приключи при този резултат, след равностойна игра, но миг на успех за Локо Пд, донесъл преднината на домакините.

В началото на втората част вратарят на Илко Пиргов се самоконтузи при едно излизане за висока топка и бе сменен от Мори Диао. Титулярният страж получи травма на прасеца.

Действията продължиха двупосочно. И едните, и другите бяха настойчиви.

Иван Вутов: Преките мачове ще решат съдбата ни

В 62-ата минута Дино Мартинович бе изведен сам срещу Христо Иванов, но нападателят стреля в тялото на вратаря на Етър.

В 88-ата минута при контраатака Локомотив Пд стигна до втория си гол, който окончателно реши мача. На върха беше Димитър Велковски, който преодоля вратаря на Етър Диао за 2:0.

Димо Бакалов: Подочухме, че чужденец ще води отбора

ЛОКО ПД – ЕТЪР 2:0

1:0 Димо Бакалов 33, 2:0 Димитър Велковски 88

ЛОКО ПД: 1 Илко Пиргов /52-Мори Диао/, 71 Пламен Крумов, 22 Пламен Николов, 15 Димитър Везалов, 25 Муса Мухамед, 49 Райън Фрикеше, 20 Пауло Серджо /80-Янко Ангелов/, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Веселин Марчев, 10 Дино Мартинович, 7 Димо Бакалов /Резерви: 40 Мори Диао, 44 Ивайло Марков, 6 Георги Пашов, 19 Димитър Велковски, 29 Янко Ангелов, 11 Халед Аяри, 13 Симеон Райков/ Старши треньор – Воин Войнов

ЕТЪР: 1 Христо Иванов, 25 Александър Александров, 16 Пламен Гълъбов, 20 Яни Пехливанов, 14 Веселин Минев, 30 Димо Атанасов /74-Иван Вълчанов/, 5 Георги Сърмов /63-Никола Колев/, 88 Йордан Апостолов, 8 Румен Руменов /86-Иван Петков/, 89 Самб Бадара, 73 Иван Стоянов /Резерви: 12 Кирил Акалски, 7 Иван Вълчанов, 9 Иван Петков, 4 Иван Скерлев, 92 Никола Колев, 17 Чавдар Ивайлов, 10 Тодор Колев/ Старши треньор – Станислав Генчев