В изключително зрелищен мач Локомотив Горна Оряховица устиска победата над Берое с 3:2. Кифуети, Фунду и Узунов се разписаха за победителите, а Мапуку на два пъти беше точен за Берое. Иво Иванов беше изгонен с директен червен картон в 20-ата минута на срещата.

В 20-ата минута на двубоя след корнер Иво Иванов ритна без топка Владислав Узунов и беше изгонен от съдията Ангел Ангелов. Минута по-късно Локомотив откри резултата с попадение на Рихави Кифуети.

Шест минути по-късно Фунду удвои преднината на гостите, след като топката се удари във футболист на Берое и матира Перниш.

Фунду имаше възможност да прониже вратата на домакините в 36-ата минута, но не сполучи.

В 42-ата минута Мапуку нацели гредата, след като успя да преодолее Банков, но топката не премина голлинията.

През втората част Локо направи преднината си класическа в 62-ата минута, след като Владислав Узунов беше на точното място и се разписа.

Пет минути по-късно Мапуку върна Берое в играта, а в 73-ата минута отново той се разписа за 2:3.

В последните минути глухата защита на гостите даде резултат и те стигнаха до ценната победа. След тази победа Локо има вече 25 точки, а Берое е с 35 в група В на втората осмица.

Берое: Перниш, Като, Иванов, Райнов, Мапуку, Божилов, Карачанаков, Зехиров, Василев, Делич, Пенев

Локомотив ГО: Банков, Цонков, Кавдански, Амброуз, Фиданин, Ндонг, Джоман, Узунов, Бен Отман, Фунду, Кифуети

Съдия: Ангел Ангелов