Левски отстъпи с 2:3 на Монтана в контролна среща, играла се в паузата за националните отбори. Попаденията за тима от Герена отбелязаха Атанас Кабов и Паулиньо. Сергей Георгиев, Борислав Дамянов и Атанас Илиев бяха точни за гостите.

Двубоят се състоя на стадион „Георги Аспарухов“, като бе изгледан от боса на клуба Спас Русев. В ложите бе и юношата на „сините“ и бивш вратар на тима Николай Михайлов.

Славиша Стоянович избра да заложи на Николай Кръстев под рамката. Като резерва под рамката бе друг юноша – Димитър Шейтанов.

За първи път от началото на сезона извън групата останаха колебливите напоследък Божидар Митрев и Мартин Полачек.

В игра за Левски се завърна Рилвалдиньо, който доскоро се възстановяваше от травма. В отсъствието на контузения капитан Иван Горанов като ляв бек действаше Нганьони. Бранителят даде страхотна асистенция за първия гол на „сините“, дело на Атанас Кабов. През втората част французинът напусна с контузия. Мястото му зае Нуно Рейш.

Иначе Левски започна с колебания и така инкасира попадение. В последствие „сините“  взеха контрола върху мача и натиснаха втородивизионния си опонент. Така до почивката момчетата на Славиша Стоянович направиха пълен обрат.

След паузата сръбският специалист направи куп смени. Някои неточности в левскарските редици костваха нови две попадения в мрежата на „сините“, които в крайна сметка отстъпиха.

LAP.bg
27 снимки

Левски не започна концентрирано, а първата по-сериозна грешка на „сините“ бе наказана. В 6-ата минута монтаначани организираха нелоша атака, Сергей Георгиев излезе на стрелкова позиция отдясно, като направи 1:0.

В последствие „сините“ вдигнаха оборотите и заредиха няколко хубави атаки. Първо Ривалдиньо опита изстрел от над 20 метра, който прелетя малко над напречната греда. Натискът на Левски продължи и в 26-ата минута момчетата на Славиша Стоянович изравниха. Нганьони намери превъзходно с дълъг пас  Атанас Кабов в наказателното поле, а той успя да засече за 1:1.

Левскарите продължиха да натискат, като в 32-ата минута Паулиньо пое пред пеналта, чукна към Ривалдинцо, който успя да нанесе изстрел над вратата. Малко след това Паулиньо направи страхотен рейд при една контра за домакините, нахълта в наказателното поле, след което падна. Намиращият се вдясно Кабов вдигна ръце в знак на протест, но съдията остави играта да продължи.

Малко преди края на първата част Левски направи пълен обрат. Атанас Кабов центрира отдясно, Серджиу Буш овладя и след това пусна към Паулиньо, който покачи на 2:1.

В началото на втората част Стоянович пусна в игра Антъни Белмонт, който замени Илия Юруков. Именно появилият се като резерва полузащитник допусна груба грешка в 52-ата минута и това позволи на Атанас Илиев да оформи 2:2.

Момчетата на Ферарио Спасов направиха пълен обрат след 76 минути игра. Борислав Дамянов бе изпуснат от домакинската защита и с изстрел по земя направи 3:2.

Малко преди Левски да инкасира трето попадение в игра се появиха Хали Тима, Габриел Обертан, Давиде Мариани и Милош Цветкович. Въпреки тяхното включване до края на двубоя домакините не успяха да стигнат до гол.

Стартови състави:

Левски: 89. Кръстев, 2. Нганиони, 3. Белаид, 6. Найденов, 7. Паулиньо, 9. Буш, 10. Ривалдиньо, 20. Нашименто, 28. Яблонски, 77. Юруков, 93. Кабов

Старши треньор: Славиша Стоянович

Монтана: 1. Орлинов, 2. Попов, 3. Айтов, 21. Трифонов, 5. Цонков, 13. Йорданов, 14. Гавов, 7. Рамадан, 11. Д. Георгиев, 22. С. Георгиев 17. Мисяк

2:3 Борислав Дамянов (75')

90+3' Край на мача

88' Белаид е заменен от Алекс Боримиров.

80' Фаул за Левски отляво по атаката. Давиде Мариани центрира, а малко не стигна да засече точно в мрежата.

77' Буш напусна игра. На негово място се появи Луан Виана.

76' МОНТАНА ОТНОВО ПОВЕЖДА НА ЛЕВСКИ - 3:2. След грешка в "сините" редици, Борислав Дамянов излезе на стрелкова позиция изведе гостите напред.

66'  Четири смени в Левски. Напускат Нашименто, Найденов, Паулиньо и Ривалдиньо. В игра влизат Тиам, Давиде Мариани, Цветкович.

60' Нганьони се контузи и бе заменен от Рейш.

52' МОНТАНА ИЗРАВНИ - 2:2. След груба грешка на Антъни Белмонт, голмайсторът на монтанчани Атанас Илиев излезе на стрелкова позиция и не сгреши.

46' Кабов е замене от Станислав Иванов, а Юруков от А нтъни Белмонт.

46' Начало на второ полувреме

45' Край на първа част

41' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 2:1. Кабов центрира отдясно, след това Серджиу Буш овладя и комбинира наляво с Паулиньо, който изведе "сините" напред.

34' Паулиньо направи страхотен рейд и навлезе в пеналта, но падна. "Сините" имаха претенции за посочване на бялата точка, но реферът даде знак играта да продължи.

32' Паулиньо пое пред пеналта, чукна хитро към Ривалдиньо, който успя да нанесе изстрел, но над вратата.

26' ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:1. "Сините" изравниха след 26 минути игра, след като Нганьони намери превъзходно Атанас Кабов. Младокът успя да засече и да възстанови паритета.

22' Атанас Кабов остана на стрелкова позиция, но не можа да насочи добре топката.

19' Хубава атака на Левски. Паулиньо пусна към Буш, който обаче между трима не можа да се пребори. Топката попадна в Рилвадиньо, чийто изстрел обаче бе отразен.

16' Хубав изстрел на Ривалдиньо от над 20 метра преминава малко над напречната греда.

6' ГОЛ ЗА МОНТАНА - 1:0. Гостите направиха хубава атака отдясно, Сергей Георгиев успя да се измъкне и да стреля и откри резултата.