Левски завърши 1:1 срещу Партизан в петата си и последна контрола от лагера в Кипър. "Сините" изиграха интересен двубой срещу сръбския гранд, в който бяха по-добрият отбор, но не успяха да стигнат до успеха.

Солидна агитка подкрепяше "сините" на терена в Лимасол, а факлите създадоха страхотна атмосфера. Отборът на Елин Топузаков бе подкрепян и от бившия си играч Живко Миланов, който играе в местния шампионат.

Първото полувреме определено бе по-скучното като премина без чисти голови положения пред двамата вратари. Партизан изпълни повече ъглови удари пред вратата на Левски, но без да се налага Йоргачевич да показва класа.

През второто полувреме Левски увеличи оборотите и погледна по-сериозно към вратата на "гробарите". В 54-ата минута Роман Прохазка можеше да вкара след чудесен изстрел от границата на наказателното поле, но топката срещна страничния стълб.

3 минути по-късно Прохазка все пак вкара. Страхотен пробив направи Бабатунде Адениджи, който проби по чудесен начин и стреля мощно, вратарят на сръбския гранд изби, но Прохазка бе точен от малък ъгъл при добавката.

В 69-ата минута Партизан изравни. След центриране от пряк свободен удар, Йованович засече с глава на близката греда и успя да изненада Йоргачевич за 1:1.

В последните 20 минути Левски бе по-добрият отбор на терена, но Адениджи и Краев пропуснаха да донесат победата в последните минути.

Ето как се разви двубоят:

1' Начало на мача!

14' Натиск за Партизан. Сърбите изпълниха три корнера пред вратата на Левски.

15' Фаул в полза на сърбите. Йевтович стреля над вратата на Боян Йоргачевич.

25' Бурабия изведе Бабатунде пред наказателното поле и падна на тревата, но съдията прецени, че няма нарушение на правилата.

38' Многоходова атака за Левски. Бабатунде пусна към Аниете, който с шпагат намери Прохазка, но шутът на словакът бе много неточен.

43' Франсис Нар овладя топката по дясното крило и центрира към Бурабия, който не си поведе добре топката и тя беше избита в ъглов удар.

45' Фаул в полза на сърбите. Последва центриране и солидно изчистване с глава от страна на Яблонски

Край на полувремето!

Първото полувреме премина без чисти голови положения пред двамата вратари. Партизан изпълни повече ъглови удари пред вратата на Левски, но без да се налага Йоргачевич да показва класа.

Две смени на почивката. Амаду Сукуна заема мястото на Антонио Аниете, а Сашо Емилов заменя Антон Огнянов.

Начало на втората част!

47' Левски пробва контра. Бабатунде пусна към Нар, който се опита да му върне. Таранът пропусна топката, а тя попадна в Прохазка, но той стреля много високо над вратата на Партизан.

54' Греда! Роман Прохазка стреля чудесно от границата на наказателното поле, но топката срещна страничния стълб.

57'! 1:0 за Левски! Прохазка този път вкарва, след страхотен пробив на Бабатунде Адениджи! Нападателят проби по чудесен начин и стреля мощно, вратарят на "гробарите" изби, но Прохазка бе точен от малък ъгъл при добавката.

69' 1:1! Партизан изравнява. След центриране от пряк свободен удар, Йованович засече с глава на близката греда и успя да изненада Йоргачевич.

70' Божидар Краев влиза в игра на мястото на Франсис Нар.

85' Силен изстрел на Бабатунде Адениджи покрай вратата на Партизан.

88' В последните минути натискът на Левски бе солиден, а Адениджи и Краев пропуснаха положения.