ЦСКА се изкачи на второ място в генералното класиране на Първа лига, след като надигра категорично и разгроми Левски с 3:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига. "Червените" са пред "сините" в класирането с по-добрия си баланс от директните мачове, а по точки двата отбора са равни с по 56.

ЦСКА започна ударно мача и поведе с два гола само до шестата минута. Още във втората Давид Симао пусна дълга топка към Густаво Кулма, който се възползва от грешка на Божидар Митрев и подаде на Арсенио Нунеш на празна врата, а португалецът вкара за 1:0. Само четири минути по-късно защитата на Левски допусна нова грешка и остави Кирил Десподов сам при центриране. Той имаше време да насочи топката към опразнената врата на Митрев и "червените" поведоха с 2:0.

ЦСКА вкара трети гол в 52-та минута, когато Кирил Десподов центрира от пряксвободен удар по лявото крило, а Каранга се възползва и покачи с глава на 3:0.