Отборът на Лудогорец загуби с 0:2 от румънския шампион Клуж в третата си контрола по време на лагера в Турция.

Съперникът реализира по едно попадение в двете полувремена, като в 16-ата минута Ланг откри резултата, а в 87-ата Ганеа оформи крайния резултат.

Лудогорец имаше няколко възможности през първата част, а през втората треньорът Тони Здравков смени всички играчи, а разградчани не създадоха чисти голови положения.

До тук в контролите Лудогорец загуби от Ботошани с 1:3 и победи Хонвед с 4:2. Следващата проверка на разградчани на лагера в Турция е на 25-и януари срещу Лехия.

Двубоят стартира с ранен шанс за Лудогорец. Още във 2-ата минута Сисиньо успя да овладее след дълъг пас и пусна към Адриан Попа, който не сполучи при удара си.

Изстрел на Яцек Горалски, който засече след центриране на Вандерсон, мина встрани от вратата на Клуж в 10-ата минута.

Клуж успя да поведе в 16-ата минута, когато Адам Ланг се възползва от неумела намеса на вратара Хорхе Броун. Стражът не прецени добре центрираната от корнер топка и сгреши, а Ланг отблизо реализира за 1:0 в полза Клуж.

Клаудиу Кешеру стреля към вратата на Клуж в 18-ата минута, но вратарят на румънците Хесус отрази удара. В 36-ата минута Адриан Попа центрира от корнер, Клаудиу Кешеру отклони топката, но без да затрудни защитата на Клуж.

Вандерсон напредна в атака в 40-ата минута, потърси Джоди Лукоки, който стреля, но Камора изчисти от голлинията и резултатът остана непроменен. Минута по-късно бе и най-сериозният пропуск за шампионите. Джоди Лукоки засече пас от Вандерсон, но прати топката в аут.

В 53-ата минута след центриране на Адриан Попа, Недялков засече, но не успя да нанесе добър удар. Светослав Дяков прати топката в наказателното поле на Клуж две минути по-късно, но без да затрудни защитата на Клуж.

Десетина минути след началото на второто полувреме Тони Здравков направи 10 смени и реално пусна изцяло нов състав на Лудогорец.

В 71-ата минута Жоао Пауло стреля към вратата на Клуж, но право в ръцете на вратаря на Клуж Арлаускис.

Георги Терзиев се намеси навреме в защита за разградчани при атака на румънците в 81-ата минута. Две по-късно вратарят Пламен Илиев се намеси добре при центриране към наказателното поле на Лудогорец.

В 87-ата обаче Клуж покачи на 2:0 аванса си, наказвайки нова грешка на Лудогорец. Джордже Ганеа се възползва от пролука в защитата на шампионите и бе точен за 2:0, което бе и крайният резултат в контролата.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ МИНУТА ПО МИНУТА:

Начало на мача

2' Лудогорец пробва атака. Сисиньо успя да овладее след дълъг пас и пусна към Адриан Попа, който не сполучи при удара си.

4' Нова атака за Лудогорец приключи след нарушение на Светослав Дяков.

5' Клуж атакува, Джокович центрира към наказателното поле на българския тим, но никой от съотборниците му не успя да засече и Броун улови топката без проблеми.

8' Вратарят на Клуж Хесус пробва да намери свободен съотборник в предни позиции, отново Джокович овладя и центрира, но Форстър предотврати опасността.

10' Жълт картон за Манеа от Клуж.

10' Изстрел на Яцек Горалски минава в страни от вратата на Клуж. Горалски засече след центриране на Вандерсон.

14' Антон Недялков центрира в предни позиции, но без да застраши вратата на румънския тим.

15' Сисиньо комбинира с Кешеру и центрира към наказателното поле, но никой от разградчани не успя да засече.

16' Корнер за Клуж.

16' ГОЛ за Клуж! Вратарят Хорхе Броун не прецени добре центрирана от корнер топка и сгреши, а от това се възползва Адам Ланг, който отблизо реализира за 1:0 за Клуж.

18' Изстрел на Клаудиу Кешеру към вратата на Клуж. Стражът на румънците Хесус отрази удара.

25' Опасност пред вратата на Клуж, но защитата на Лудогорец се справи.

27' Корнер за разградчани, но без да се стигне до удар към вратата на Клуж.

30' Атака за Клуж, при която Сисиньо се намеси добре.

35' Обещаваща атака на Лудогорец. Сисиньо пробва да изведе съотборник с пас, но топката е избита в корнер.

36' Адриан Попа центрира от Корнер, Клаудиу Кешеру отклони топката, но без да затрудни защитата на Клуж.

38' Моци сгреши подаване и Клуж тръгна в атака, но бранителите на шампионите бързо се върнаха и отнеха топката.

39' Кешеру и Лукоки комбинираха, вторият центрира, но защитник изби топката.

40' Вандерсон напредна в атака, потърси Джоди Лукоки, който стреля, но Камора изчисти от голлинията и резултатът остана непроменен.

41' Пропуск на Джоди Лукоки, който засече пас от Вандерсон, но прати топката в аут.

44' Свободен удар за Лудогорец. Но след изпълнението защитата на Клуж овладя топката.

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

46' Драгош Григоре заменя Козмин Моци.

46' Арлаускис заменя Хесус в състава на Клуж.

47' Корнер за Лудогорец.

51' Атака за Лудогорец, при която Клаудиу е фаулиран. Играта е спряна, а за предишна ситуация Вандерсон получи жълт картон.

53' Центриране на Адриан Попа, което Недялков засече в наказателното поле на Клуж, но не успя да нанесе добър удар.

55' Светослав Дяков прати топката в наказателното поле на Клуж, но без да затрудни защитата на Клуж.

57' Атака за Клуж приключва след като е отсъдена засада.

57' Йонита излиза, а на негово място в игра за Клуж влиза Паун. Кулио също влезе в игра на мястото на Чиприан.

59' Лудогорец организира обещаваща атака, но в крайна сметка румънскията отбрана се справи.

64' Нова смяна в тима на Клуж. Манеа бе заменен от Мурешан.

68' Много промени предприема треньорът Тони Здравков. Пламен Илиев, Натанаел, Лукас Саша, Георги Терзиев, Анисе и Кампаняро, Димо Бакалов и Доминик Янков, Махлангу и Жоао Пауло влязоха в игра. На терена от досегашните играчи остана само Драгош Григоре, който също по-рано влезе от резервната скамейка.

71 Жоао Пауло стреля, но право в ръцете на вратаря на Клуж Арлаускис.

73' Нова атака за Лудогорец приключи пред наказателното поле на румънския тим.

74' Смяна в отбора на Клуж. Бордеяну е заменен от Косташ.

81' Атака за Клуж, при която Георги Терзиев се намеси навреме в защита за разградчани.

81' Нападението на Лудогорец приключва след като е отсъдено нарушение на Натанаел.

83' Опасност пред вратата на шампионите. Пламен Илиев се намеси добре при центриране към наказателното поле на Лудогорец.

87' ГОЛ за Клуж! Ганеа се възползва от пролука в защитата на Лудогорец и бе точен за 2:0 в полза на Клуж.

90' Центриране на Натанаел, което не затрудни защитата на Клуж.