Славия сложи край на серията си от три мача без победа,  постигнайки успех с 2:0 над Монтана в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Бившите играчи на Левски Николай Димитров и Валери Домовчийски се превърнаха в герои за "белите", реализирайки попаденията за победата.

На Националния стадион "Васил Левски" двата отбора не предложиха особено зрелище за зрителите, но домакините бяха тези, които демонстрираха по-добра игра и заслужено стигнаха до трите точки.

Монтана пък остана на последно място и далеч от останалите в класирането.

"Белите" стартираха мача във високо темпо и още от първата минута отправиха поглед към вратата на съперника. Така се стигна и до ранно попадение в 4-ата минута, дело на Николай Димитров. Хичо реализира с прекрасен удар от въздуха извън наказателното поле. Той намери перфектно горната греда, след което топката влетя в мрежата.

Малко след това Славия остана без титулярния си вратар Георги Петков, който бе заменен от Антониос Стергиакис заради травма.

Преди края на полувремето Омар Абуд можеше да вкара втори гол за домакините, но Шоко изби от голлинията неговия удар с глава.

Славия все пак успя да удвои аванса си три минути след подновяването на играта през второто полувреме. Това стана след чудесна комбинация между Иван Минчев и Валери Домовчийски. Минчев изведе чудесно Домо очи в очи с Христо Иванов, а опитният нападател елегантно преодоля вратаря и чукна топката във вратата за 2:0.

Славия доигра мача с човек по-малко, след като в 81-ата минута Омар Абуд получи втори жълт картон заради нарушение срещу Шоко.

В класирането Славия е на 10-о място с 20 точки, а Монтана е на последната 14-а позиция с 8.