Лудогорец нанесе разгромно поражение с 5:0 на Локомотив Горна Оряховица в среща от 24-ия кръг на Първа лига. Лудогорец взе победата, за да дръпне с 15 точки на втория Левски, докато Локомотив не успя да излезе от лошата серия от 8 поредни двубоя без победа.

Лудогорец имаше категоричното превъзходство, като не остави почти никакви шансове на играчите на Локомотив да атакуват.

Хеттрик на Клаудиу Кешеру и попадения на Марселиньо и Вандерсон донесоха разгромната победа на Лудогорец.

В 5-ата минута имаше възможност за Локомотив да открие резултата. Милен Желев се включи с добра атака, но Козмин Моци помогна на Владислав Стоянов да овладее положение.

Минута по-късно, при контраатаката, Марселиньо даде преднина на "орлите". Вандерсон центрира, а Мартин Кавдански остави Марселиньо зад гърба си и така му даде възможност да стреля и да отбележи отблизо.

В 9-ата минута Кафу подаде вдясно към Клаудиу Кешеру, който стреля с десния си крак и прати топката вдясно на вратата.

Локомотив се затрудняваше да прати топката пред вратата на Лудогорец и двата отбора се намираха в средата на терена през по-голямата част от времето.

В 19-ата минута Вандерсон центрира, но прати топката право в ръцете на Николай Банков. Веднага след това се получи ново разбъркване пред вратата на Банков, но в крайна сметка защитата успя да изчисти топката.

В 23-ата минута Юлис Ндонг стреля от ръба на наказателното поле, но ударът му бе париран. Минути след това обаче Лудогорец отново атакува, но атаката бързо бе прекратена.

Пет минути по-късно Козмин Моци стреля от далчена дистанция, но топката рикошира и отиде над вратата.  Светослав Дяков се препъна и получи разтежение в бедрото, което го изкара от игра още в 31-ата минута. Две минути след това Вандерсон създаде нова опасност за вратата на Банков, но топката попадна в неговия обсег и той спаси.

В 36-ата минута "орлите" отново  атакуваха опасно, но реферът отсъди засада. Веднага след това опит за Локомотив, но Юлис Ндонг не успя да овладее топката и да създаде опасност.

Вандерсон отново стреля, но прати топката над вратата. В 41-ата минута Марселиньо шутира след двойно подаване с Вандерсон, но топката мина вдясно на вратата. Малко след това бразилецът имаше нова възможност да отбележи, но бе неточен. В 45-ата минута Николай Банков блесна с чудесно спасяване, след удар на Лукас Саша. В последната минута на полувремето Софиан Муса се опита да изравни, но защитата на Лудогорец бе сгъстена и се справи.

Веднага след почивката Клаудиу Кешеру удвои преднината на тима си. Козмин Моци проби отдясно и Кешеру се разписа за 2:0.

Марселиньо изпълни пряк свободен удар, но прати топката на сантиметри от лявата греда.

В 65-ата минута Милен Желев стреля отдалеч, но ударът му не бе достатъчно силен и не затрудни Владислав Стоянов.

В 72-ата минута Мохамед бен Отман изпълни страхотен пряк свободен удар, но прати топката на станриметри над вратата. Владислав Стоянов не помръдна и ако Бен Отман бе по-точен, стражът нямаше шанс.

Пет минути по-късно Джонатан Кафу не пожела да подаде на свой съотборник и си поведе топката сам, но изстрелът му бе неточен.

В 80-ата минута Вандерсон отбеляза 10-ия си гол за сезона. Защитата на Локомотив изпусна топката и тя попадна във Вандерсон, който веднага шутира и се разписа за 3:0.
В 84-ата минута Джоди Лукоки подаде към Марселиньо, който стреля, но Банков спаси отбора си от 4-и гол.

Две минути по-късно Клаудиу Кешеру вкара петия си гол срещу този съперник. Джоди Лукоки проби отдясно, Кешеру овладя топката и от малък ъгъл вкара втория си гол в мача.

Клаудиу Кешеру оформи своя хеттрик в последната минута на срещата и така Лудогорец победи Локомотив Горна Оряховица с 5:0.

Ето сътавите:

Локомотив ГО: Николай Банков, Стефан Цонков, Атанас Фиданин, Мартин Кавдански, Игор Джоман, Аристоте Фунду, Рихави Кифуети, Юлис Ндонг, Николай Христов, Милен Желев, Софиан Муса// резерви: Петър Денчев, Владислав Узунов, Мохамед бен Отман, Карл Мадианга, Бедри Рюстемов, Любомир Генчев,Меди Фенуш

Лудогорец: Владислав Стоянов, Хосе Луис Паломино, Козмин Моци, Светослав Дяков, Вандерсон, Лукас Саша, Сисиньо, Натанаел, Клаудиу Кешеру, Джонатан Кафу, Марселиньо// резерви: Ренан дос Сантос, Александър Василев, Игор Пластун, Абел Анисе, Густаво Кампаняро, Жуниор Кишада, Джоди Лукоки

Локо ГО - Лудогорец 0:5

0:1 Марселиньо 6'

0:2 Кешеру 50'

0:3 Вандерсон 80'

0:4 Кешеру 86'

0:5 Кешеру 92'