Славия победи трудно с 2:1 като гост Септември в двубой от 25-ия кръг от Първа лига. В осмата минута Георги Стоичков фаулира Радослав Кирилов в наказателното поле и Цветелин Чунчуков реализира отсъдената дузпа.

Черно море и Ботев завършиха 0:0 в мач от 25-ия кърг на Първа професионална лига.

Шампионът Лудогорец победи Левски на "Герена" с 2:0 при дебюта на новия си наставник Стойчо Стоев в среща от 25-ия кръг на Първа футболна лига. С успеха разградчани се утвърдиха на върха на класирането с 59 точки, на 5 точки пред ЦСКА и на 8 точки пред Левски, който допусна първа загуба в официален мач под ръководството на Георги Дерменджиев.

Берое загуби от гостуващия Витоша Бистрица с 0:1 в двубой от 25 кръг на Първа професионална лига. Така гостите прекъснаха серията си от шест мача без победа в шампионата. Единственото попадение отбеляза Четин Садула в 55-ата минута.

Никола Маринов и Мартин Маринов дебютираха за Берое в официален мач.