Локомотив Пд и гостуващият Дунав завършиха 2:2 по драматичен начин в мач от първия кръг на Група Б във втората осмица, или общо 27-и.

Двубоят бе маркиран от първоначалната вратарска неволя на домакините от Пловдив, превърнала се впоследствие във вратарска удача. Последва гол от дузпа за Локо Пд, пропусната такава за Дунав, бърза размяна на попадения за 2:1 и в последните 10 секунди изравнителен гол за крайното 2:2.

Така Локо Пд излезе първи с 32 точки в група Б на втората осмица, а Дунав с 22 е на предпоследната позиция в това каре.

Локо Пд започна мача по-активно, но скоро ентусиазмът на домакините бе пресечен. Още в 8-ата минута директен червен картон получи вратарят Антони Милина, който пресрещна нахлуващия сам нападател Н`Диайе, фаулира го грубо на дъгата, а реферът Николай Йорданов справедливо го изгони.

В 17-ата минута след грешка на появилия се в игра резервен вратар Илко Пиргов се стигна до удар от наказателното поле на Н`Диайе, който намери левия стълб на локомотивската врата.

В 22-ата минута пловдивчани имаха първата си добра възможност за гол. От фаул Елитон Жуниор затрудни доста вратаря на Дунав Станислав Антонов, но все пак той се намери класно и отрази в двата такта опасността.

В 30-ата минуа и Юлиян Ненов намери страничния стълб на вратата на Локо Пд, стори го след удар с глава.

Но след двете греди пред другата врата възникна опасност. В 35-ата минута Михаил Милчев посрещна с ръка центрираната топка и Николай Йоданов нямаше и грам колебание да отсъди дузпи. Превърна я безапелационно в гол Веселин Марчев, който изпрати вратарят Станислав Антонов в противоположния ъгъл за 1:0.

В края на първата част Нур Буна от непосредствена близост не успя да засече с глава топката във вратата на русенци.  По този начин, макар и с 10 души, Локо Пд успя да вземе минимален аванс срещу Дунав след едно полувреме игра.

В началните минути на второто полувреме играта бе спряна заради солидната пиротехника, която включиха в действие феновете на Локо Пд.

В 66-ата минута Дунав профука много важен момент в мача. Бе отсъдена дузпа в полза на гостите, а Илко Пиргов спаси удара на Васил Шопов. Имаше двойно падане в пеналта на пловдивчани. Най-напред Бирсент Карагарен леко провлачи крака си, за да се препъне в този на съперник. Второто падане на Исмаил Иса си беше симулация. Реферът Йорданов оцени като дузпа първата ситуация.

После се стигна до бърза размяна на голове. Най-напред Исмаил Иса изравни с дебютния си гол в дебютния си мач за русенци – 1:1 в 72-ата минута. Две минути след това Игор Банович се възползва от дошлата при него топка и я забучи в мрежата на Дунав за 2:1.

В последните минути имаше ситуация с игра с ръка на Диян Димов, но реферът правилно замълча.

В последните 10 секунди от 5-минутното продължение Бирсент Карагарен бе съпроводен отблизо по странен начин от 5-6 играчи на домакините, които същевременно оставиха напълно непокрит Диян Димов и той не сбърка – 2:2.

Къде спа локомотивската защита при гола в последните секунди?

Бруно Акрапович: Направихме добър мач

Орачев: Донякъде изтрихме срама, който щяхме да берем

Играчът на мача Веско Марчев: Дано късметът се обърне

ЛОКОМОТИВ ПД - ДУНАВ 2:2

1:0 Веселин Марчев 35-дузпа, 1:1 Исмаил Иса 72, 2:1 Игор Банович 74, 2:2 Диян Димов 90+5

ЛОКОМОТИВ ПД: 22 Антони Милина, 15 Димитър Везалов, 25 Муса Мухамед, 21 Юрица Булят, 19 Димитър Велковски, 29 Янко Ангелов /10-Илко Пиргов/, 61 Елитон Жуниор, 34 Игор Банович, 10 Веселин Марчев, 91 Абделхаким Нур Буна, 77 Анте Аралица /Резерви: 1 Илко Пиргов, 17 Ванчо Траянов, 99 Архан Исуф, 3 Димитър Законов, 12 Филип Михалевич, 6 Стивън Езе, 39 Парвиз Умарбаев / Старши треньор - Бруно Акрапович

ДУНАВ: 86 Станислав Антонов, 22 Михаил Милчев, 16 Мартин Ковачев, 4 Петър Патев, 15 Христо Лемперов, 31 Красимир Станоев, 17 Насим Зитуни, 94 Юлиан Ненов, 10 Васил Шопов, 7 Бирсент Карагарен, 27 Мухамаду Н`Диайе /24-Исмаил Иса/ /Резерви: 1 Мартин Луков, 23 Виктор Сандес, 11 Диян Димов, 5 Ивайло Марков, 9 Исмаил Иса, 99 Сонер Хюсеин, 83 Христо Попадийн/  Старши треньор - Малин Орачев.

ЧЕРВЕН КАРТОН: 8` Антони Милина /Локо Пд/