Верея продължи възхода си в последните седмици, след като победи Дунав Русе с 1:0 в дербито на новаците от 14-ия кръг в Първа лига.

Единствен гол още в 38-ата секунда на двубоя, дело на Амаду Сукуна, направи разликата между двата тима. Дунав имаше своите шансове, но ранният гол и фактът, че повече от едно полувреме русенци играха с човек по-малко, оказаха своето влияние за поражението.

Мачът започна страхотно, след като след по-малко от 40 секунди вече имаше гол. Той дойде най-вече след колективна грешка в отбраната на Дунав. Неразчетено връщане назад затрудни вратаря Станислав Антонов, чийто шут срещна тялото на Амаду Сукуна и топката влетя във вратата му за 1:0. Повторенията обаче показаха, че при рикошета Сукуна е ударил топката с ръцете си, което направи попадението спорно.

Гостите бързо се съвзеха от допуснатия гол и започнаха да гледат по-често към вратата на съперника. Отличен шанс имаше Антон Огнянов в 19-ата минута, когато получи топката вляво в наказателното поле и стреля към далечния ъгъл, но топката мина покрай гредата.

Домакините пък имаха възможност да удвоят аванса си чрез Сукуна, който бе изведен очи в очи с Антонов, но този път не успя да предолее стража.

В края на първото полувреме гостите претърпяха втория тежък удар в мача, след като Михаил Милчев получи втори жълт картон за опасно влизане и по този начин остави съотборниците си с човек по-малко.

През второто полувреме Дунав предложи равностоен футбол, въпреки числения си пасив. Верея обаче бе отборът, който създаваше опасните положения. Сукуна на няколко пъти не успя да преодолее Антонов, а най-големият пропуск направи Васил Калоянов, изпратил топката над вратата от няколко метра.

За Верея това бе пети пореден мач без загуба, а отборът се изкачи на шесто място с 18 точки. Дунав е временно четвърти с 22.