Левски допусна първа загуба в контролите по време на своята подготовка в Агия Напа. „Сините“ отстъпиха с 0:1 от китайския Хенан. По този начин Георги Дерменджиев започна с поражение своя престой начело на Левски. Бившият футболист на ЦСКА Фернандо Каранга не взе участие в мача, но присъства на трибуните. Бразилският футболист все още не е готов да се завърне в игра, след като преди три месеца претърпя операция на далака.

Левски игра безидейно през по-голямата част от мача и не успя да затрудни по никакъв начин добре построената защота на китайския отбор.

Китайците създадоха първата опасност в мача в 5-та минута. Иво бе изведен на добра позиция сам срещу Михайлов, стреля от малък ъгъл, но на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Левски. Шест минути по-късно Хенан организира добра контраатака. Кристиан Басогог пусна много добър пас към Ду, който стреля от въздуха, но неточно в аут.

Давиде Мариани отправи далечен удар в 16-та минута, но вратарят на Хенан успя да спаси. Три минути по-късно Габриел Обертан се освободи от двама футболисти на Хенан, но ударът му бе слаб и неточен в аут.

Хенан поведе в резултата в 25-та минута. Басогог бе изведен с отличен пас между двамата централни защитници на Левски. Басогог ги надбяга, излезе сам срещу Михайлов и не пропусна да вкара.

На почивката Георги Дерменджиев направи девет промени. Единствено Михайлов и Йодегаард останаха на терена, докато Найденов, Рейш, Горанов, Белмонт, Юруков, Паулиньо, Костов и Илия Димитров започнаха втората част.

Грешка на Юруков в 48-та минута можеше да доведе до втори гол във вратата на Михайлов, който показа добър рефлекс и изби.

Николай Михайлов бе сменен в 60-та минута от Петър Иванов.

Деян Иванов също записа първи минути през 2019 година, като замени Магнар Йодегаард в 67-та минута.

Левски можеше да изравни резултата в 72-та минута, когато вратарят Ву допусна много груба грешка и Станислав Костов можеше да вкара в опразнената врата, но стреля в аут.

До края на мача Левски не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на съперника.

Сега за „сините“ футболисти предстоят два дни почивкапреди втората част от лагера в Агия Напа.

Следващата контрола на Левски е на 30 януари срещу полския Висла Плоцк от 12:30 часа.

Стартовите 11 на Левски срещу Хенан: Михайлов, Цветкович, Яблонски, Йодегаард, Нганиони, Тиам, Мариани, Кабрал, Обертан, Н'Кололо, Буш

Левски – Хенан 0:1

0:1 Кристиан Басогог 25'

Левски: Николай Михайлов – Милош Цветкович, Давид Яблонски, Магнар Йодегаард, Луи Нганиони – Хали Тиам, Давиде Мариани – Жерсон Кабрал, Габриел Обертан, Джордан Н‘Кололо – Серджиу Буш

НА ЖИВО МИНУТА ПО МИНУТА:

90' Край на мача!

82' Горанов центрира, но право в ръцете на Ву.

81' Ду подаде към Басогог, който стреля неточно.

77' Вашчук с глава продължи към Илия Йорданов, но той загуби топката.

72' Много груба грешка на вратаря Ву, Станислав Костов бе останал сам пред празната врата, но стреля в аут.

70' Илия Димитров се пребори за топката, след което стреля, получи се рикошет и топката излезе в корнер.

68' Удар от малък ъгъл и Петър Иванов нямаше проблеми да улови топката.

67' Магнар Йодегаард е сменен от Деян Иванов.

60' Петър Иванов смени Николай Михайлов.

49' Иво центрира от корнер в наказателното поле на Левски, Вентао стреля с глава, но неточно в аут.

48' Грешка на Юруков доведе до опасност пред вратата на Николай Михайлов. Иво стреля, но Михайлов плонжира и спаси, след това Ду се опита да шутира, но ударът му бе блокиран.

Съставът на Левски за второто полувреме: Николай Михайлов – Ивайло Найденов, Нуно Рейш, Магнар Йодегаард, Иван Горанов – Илия Юруков, Антъни Белмонт – Богдан Вашчук, Паулиньо, Илия Димитров, Станислав Костов

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

37' Магнар Йодегаард отне топката и предотврати опасна атака за Хенан.

25' Гол за Хенан - 0:1! Басогог бе изведен с отличен пас между двамата централни защитници на Левски. Басогог ги надбяга, излезе сам срещу Михайлов и не пропусна да вкара.

19' Обертан се освободи от двама футболисти на Хенан, но ударът му бе слаб и неточен в аут.

16' Далечен удар на Мариани, получи се рикошет и Ву спаси без проблеми.

11' Хенан организира добра контраатака. Кристиан Басогог пусна много добър пас към Ду, който стреля от въздуха, но неточно в аут.

8' Центриране от фаул в наказателното поле на Левски, Николай Михайлов излезе и улови топката.

5' Опасна атака за Хенан. Иво бе изведен на добра позиция сам срещу Михайлов, стреля от малък ъгъл, но на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Левски.