Етър ВТ спечели убедително Група А на Втората осмица в Първа лига. Момчетата на Красимир Балъков надвиха тима на Витоша Бистрица с 2:0 в среща от 32-ия последен плейофен кръг в долната половина на таблицата в Първа лига.

"Болярите" си решиха нещата още през първата част, когато в рамките на 10 минути Велко Батрович (19') и Милчо Ангелов (29') вкараha по веднъж за домакините от Велико Търново.

След тази победа Етър ВТ завършва лидер в Група А с 51 точки, докато Витоша остава 3-ти с 34 т. Бистричани ще се борят с последния в Група Б в полуфиналните плейофи за оставане в групата, докато Етър ВТ ще срещне един измежду Локомотив Пд (38 т.) и Славия (36 т.) в полуфиналните плейофи за Лига Европа.

Срещу Витоша за Етър участие не взеха Флорент Боджадж, който е болен, и контузеният Даниел Младенов. Иван Петков се възстановява след операция и атаката днес бе водена от Милчо Ангелов.

...................................................

Етър - Витоша Битрица 2:0

1:0 Велко Батрович 19'

2:0 Милчо Ангелов 29'

Първият голям шанс пред един от двата тима се откри в 17-ата минута. Тогава играчите на Витоша излязоха за първи път по-високо по терена. Топката стигна до Емил Гъргоров, който можеше да комбинира със свой съотборник на чиста позиция, но реши да стреля от границата на наказателното поле. Топката обаче попадна право в ръцете на Христо Иванов.

Две минути след това обаче максимата, че "ако не вкараш, ще ти вкарат", се потвърди. В 19-ата минута Милчо Ангелов получи хубав пас зад защитата на Витоша. Нападателят пое топката и подаде към Велко Батрович, който на празна врата не сбърка.

Само 10 минути след това Етър ВТ вкара втори гол и си реши нещата в своя полза. Четин Садула сбърка при изнасянето на топката отдясно. Кълбото попадна в Руменов, който качи топката на главата на Ангелов, а той от своя страна вкара прецизно във вратата на съперника.

Три минути преди края на първата част подаване на Здравко Илиев отдясно намери Румен Руменов на далечна греда. Там обаче халфът не успя да уцели добре топката, която излетя в аут.

Няколко минути след началото на втората част Григор Долапчиев  комбинира със Садула отдясно. Крилото напредна с топката, навлезе в наказателното поле, но се забави и не успя да отправи удар, въпреки че бе на чиста позиция за това.

В 57-ата минута  Милчо Ангелов пропусна голяма възможност пред себе си. Той получи хубав пас в наказателното поле отляво. Ангелов с няколко много технични финта се измъкна между двама играчи на съперника и се озова сам срещу вратаря Василев, но ударът му от няколко метра срещна тялото на стража.

До края "болярите" намалиха значително оборотите и дадоха шанс на своя съперник да погледне по-смело напред. В 77-ата минута Витоша пропусна изключителна възможност да се върне в двубой и да завърже интригата в последните минути. Наско Милев пресече топката, която бе върната назад към Христо Иванов, преодоля го, но не успя да нанесе удар към опразнената врата. Кълбото стигна до Котев, който стреля над вратата. Това запази крайното 2:0 в полза на домакините.

Състави на двата отбора:

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев (Кольо Станев 74'), Венцислав Василев, Пламен Гълъбов (Артьом Артюнин 46'), Крум Стоянов, Георги Сърмов, Никола Колев, Аласана Мане, Велко Батрович, Румен Руменов (Иван Стоянов 75'), Милчо Ангелов

Резерви: Анатоли Господинов, Артьом Артюнин, Дино Мартинович, Иван Стоянов, Кольо Станев, Александър Георгиев, Яни Пехливанов

Главен треньор: Красимир Балъков

Витоша Битрица: Християн Василев, Венцислав Бонев, Четин Садула, Петко Цанков, Михаил Милчев, Емил Гъргоров (Георги Амзин 75'), Григор Долапчиев (Наско Милев 59'), Иван Вълчанов, Лъчезар Котев, Ивайло Лазаров (Кристиян Кочилов 59'), Юлиян Попев

Резерви: Николай Георгиев, Румен Гьонов, Георги Амзин, Кристиян Кочилов, Георги Купенов, Наско Милев, Стефан Христов

Главен треньор: Росен Кирилов

Главен съдия: Николай Колев