Етър постигна първа победа в контролите си в турския курорт Анталия. След 3:4 от Лех (Познан) и 1:1 с лидера в шампионата на Босна и Хергецовина Железничар (Сараево) великотърновският тим надигра с 1:0 носителя на купата на Литва - Стумбрас (Каунас), съобщава официалния сайт на великотърновци. Двата отбора направиха здрав и равностоен мач с борба предимно в центъра и головите опасности пред двете врати бяха малко.

През втората част етърци натиснаха и така се стигна до 86-ата минута, когато Даниел Младенов напредна отдясно и навлезе в наказателното поле, където беше съборен. Реферът отсъди дузпа, която Иван Вълчанов превърна в победния гол.

Следващата проверка на тима е на 2 февруари срещу Олимпия (Любляна), след което етърци се завръщат във Велико Търново.

Красимир Балъков започна в състав: Денис Григич, Душан Младенович, Симеон Иванов, Пламен Гълъбов, Кольо Станев, Георги Сърмов, Никола Колев, Аласана Мане, Иван Стоянов, Ерик почански, Иван Петков. След почивката влязоха още Христо Иванов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Георги Пашов, Венци Василев, Димо Пехливанов, Велко Братович, Иван Вълчанов, Даниел Младенов, Чавдар Ивайлов и Стефан Неделчев.