Етър Велико Търново постигна изключително драматична победа с минималното 1:0 при домакинството си срещу Верея Стара Загора в първия мач от втория кръг на Първа лига, който се игра на стадион „Ивайло“. Единственото попадение в срещата отбеляза Ерик Почански в 88-та минута. Великотърновци играха по-добре от своя съперник, но старозагорци демонстрираха стабилна игра в защита, което затрудни много футболистите на Красимир Балъков. Верея вече осем мача няма отбелязан гол в първенството.

През първото полувреме отборът на Верея игра стабилно в дефанзивен план, докато играчите на Етър демонстрираха малко идеи в нападение.

Играта бе спряна в 3-та минута в памет на легендарния Трифон Иванов, който на днешния ден щеше да навърши 53-години. Последва минута аплодисменти за легендарния футболист.

Най-доброто положение за Етър през първата част бе създадено в 6-та минута. Иван Стоянов центрира в наказателното поле на Верея, където Иван Скерлев бе оставен непокрит и стреля с глава, но неточно в аут. Две минути по-късно Иван Вълчанов отправи удар от разстояние, но Георги Георгиев нямаше никакви проблеми да улови топката. В 21-та минута Иван Вълчанов центрира от фаул в наказателното поле на Верея, където Варела стреля с глава, но неточно в аут.  Минута по-късно Венцислав Василев направи много добър пробив и отправи удар от разстояние, но Георги Георгиев спаси.

Най-добрата ситуация за Верея през първото полувреме бе в 32-та минута. Здравко Илиев направи много добър пробив и се справи с Батрович и Руменов, след което центрира в наказателното поле на Етър, където Антон Огнянов бе оставен непокрит и стреля с глава, но встрани от десния стълб на вратата на Христо Иванов.

Жилсон Варела стреля слабо в 41-та минута и Георги Георгиев спаси без никакви проблеми. Георги Сърмов отправи удар от разстояние в 43-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Верея създаде първата опасност през второто полувреме в 49-та минута, когато Курупис направи добър пробив, навлезе в наказателното поле на Етър и подаде към Тевия, който стреля, но Христо Иванов спаси. Шест минути по-късно  Курупис центрира остро в наказателното поле на Етър, Скерлев се намеси току пред Антон Огнянов и с шпагат успя да го изпревари за топката, след което Христо Иванов улови топката.

Велко Батрович отправи удар в 55-та минута, който не затрдуни Георги Георгиев и вратарят на Верея спаси.

Георги Сърмов стреля в 63-та минута, но Георги Георгиев спаси без затруднения.

Две минути по-късно Георги Сърмов пусна перфектен извеждащ пас към Крум Стоянов, който излезе сам срещу Георги Георгиев, но вратарят на Верея успя да спаси.

Венцислав Василев отправи опасен удар в 76-та минута, но топката премина встрани от вратата на Георги Георгиев.

Велко Батрович направи страхотен пропуск в 80-та минута, когато бе изведен на много добра позиция, но не успя да намери очертанията на вратата на Георги Георгиев.

Етър доминираше в последните минути на двубоя и домакините направиха нов много голям пропуск в 87-та минута. Варела с глава свали към Ерик Почански, който бе на чиста позиция в наказателното поле на Верея, но ударът му бе изключително неточен в аут.

Етър успя да отбележи победния гол в срещата в 88-та минута. Крум Стоянов сложи топката на главата на Ерик Почански, който я отклони и вкара в долния десен ъгъл на вратата на Георги Георгиев.

Така Етър постигна първа победа от началото на сезона, а Верея продължава да няма отбелязан гол.