Етър спечели с 1:0 двубоя си със Славия в мач от 26-ия кръг на Първа лига. На осветлението на стадион "Славия" точен за успеха на "виолетовите" реализира Даниел Младенов в 34-ата минута, а на трибуните бяха забелязани освен президента на "белите" Венци Стефанов, шефът на Локомотив Пловдив Христо Крушарски, както и други футболни личности.

Двата тима започнаха атакуващо мача без да се проучват. Още в 9-ата минута опасен шут на Шоколаров беше спасен с вещина от Христо Иванов. Етър отвърна в следващата минута с удар на Никола Колев.

Гостите от Етър се възпозваха по отличен начин от една грешка на вратаря Стериакис, който изчисти кълбото след центриране отдясно на Батрович право на волето на Даниел Младенов, който реализира попадение в 34-ата минута на двубоя.

Славия тръгна да търси изравняването, като в 42-ата минута отлично изпълнен пряк свободен удар от Велковски принуди Иванов да демонстрира класата си.

През втората част Славия се впусна в атаки, за да търси изравняването, но пропуски на атакуващите играчи на "белите" не позволиха това да се случи.

Ашковски, Йомов, Велковски и Чунчуков пробваха удари към вратата на Иванов, но или вратарят улавяше топката или тя летеше над или встрани от вратата.

Така Етър вече има 40 точки и заема 7-ото място в класирането, а Славия е на 9-ото място с 33.

Славия – Етър 0:1
голмайстор: 0:1 Младенов (34)

Славия: 32. Антониос Стергиакис – 24. Преслав Петров, 3. Тейнур Марем, 6. Давид Хуманес, 19. Димитър Велковски – 8. Славчо Шоколаров, 10. Янис Карабельов (к) – 37. Стефан Ашковски, 20. Филип Кръстев, 11. Радослав Кирилов – 9. Цветелин Чунчуков

Етър: 1. Христо Иванов – 84. Здравко Илиев, 3. Артьом Артюнин, 16. Пламен Гълъбов, 15. Александър Георгиев – 5. Георги Сърмов, 17. Аласана Мане – 11. Даниел Младенов, 22. Никола Колев, 10. Велко Батрович – 7. Милчо Ангелов