Етър приема Дунав в първи мач от баражите за директно оставане в елита на Първа лига.

Двубоят е от 20:00 часа и можете да го гледате на живо по телевизия DIEMA SPORT, както и онлайн на GONG PLAY и PLAY DIEMA XTRA.

Също така не пропускайте да го проследите минута по минута на GONG.BG и пряко по честотите на Дарик радио.

Великотърновци успяха да повдигнат самочувствието си след две победи над Пирин в плейаутите, а Дунав продължава с доброто си представяне в края на сезона като острани Витоша Бистрица от пътя си към спасението.

Наставникът на великотърновци Красимир Бакъков няма да може да разчита на контузения Душан Младенович.

Победа в общия резултат след двата мача ще остави единия тим в елита, а другият ще спори с третия от Втора лига.

С победата си над Пирин “виолетовите” прекъснаха негативната серия от 18 поредни мача без суха мрежа. Това бе и първи успех за Етър като гост от август месец насам. За втори път пък през сезона тимът записа две последователни победи.

Що се отнася до ситуацията в отбора на Дунав, Божидар Васев остава под въпрос за предстоящия двубой с Етър.

Иначе срещу Витоша “драконите” записаха пета поредна победа в първенството. Бирсент Карагарен вкара цели три гола в двата мача срещу бистричани и като че ли се намира в отлична форма в най-важния момент от сезона.

Все още обаче предстоят новини около селекцията на русенци. За сигурни напускащи се смятат Васил Шопов, Юлиан Ненов и Петър Патев.