Левски и Дунав направиха 1:1 на стадион „Георги Аспарухов“ в много интересен мач със страшно на брой и невероятни пропуски пред двете врати. Истинско чудо бе, че паднаха само два гола. Първият бе автогол на Будинов още в 6-ата минута, а изравнителното попадение за Дунав бе в 76-ата на Самир Аясс.

Така след мача от 29-ия кръг на Първа лига, Първа шестица, Левски е втори с 56 точки, а Дунав – четвърти с 45.

Левски поведе рано-рано в мача. В 6-ата минута Антонио Аниете центрира отляво от фаул, върналият се в защита Мирослав Будинов закачи топката с глава и я изпрати в собствената си врата за 1:0.

След още едно вече безплодно разбъркване пред вратата на русенци и гостите стигнаха до ситуации при бързи атаки. Първо Бранимир Костадинов изпрати топката във вратата на „сините“, но още преди да стреля бе спрян с флага на страничния съдия за засада. След това вратарят Кръстев изпревари Будинов и захлупи топката пред него.

Дунав бързо се активизира след гола и акциите на гостите съвсем не бяха безопасни. В 21-ата минута Васил Шопов падна в наказателното поле на Левски, но Станислав Тодоров без колебание му вдигна жълт картон за симулация.

Две минути след това Адениджи се втурна към вратата на русенци, но сгреши в опита си да комбинира и Милчев изби в корнер.

В 29-ата минута Аниете изскочи сам съвсем близо до вратаря Антонов, но реши да върне към Краев, чийто удар изпрати топката над вратата на Дунав.

После Адениджи стреля покрай левия стълб на русенската врата, а Аясс контрира с удар с глава покрай вратата на Левски.

Двата отбора си разменяха непрекъснати удари, но разликата в резултата задържаше автоголът на Будинов.

Чудесна изява на вратаря на Дунав Станислав Антонов предотврати гол във вратата му след хубав удар на Сашо Александров.

Така след хубава и жива игра първото полувреме приключи с гол преднина за Левски.

Размяната на интересни атаки продължи и след почивката. Първо Краев не успя да отправи точен изстрел, а после Георги Костадинов сам срещу Антонов загуби двубоя с вратаря на Дунав.

Разбъркване в пеналта на гостите завърши с неточен удар на Сашо Александров в 52-ата минута.

В 56-ата Кръстев спаси по чудо отблизо удар на Бранимир Костадинов

Веднага след това Божидар Краев излезе сам срещу Станислав Антонов и той отново се намеси отлично.

Сетне Будинов центрира, Бранимир Костадинов стреля от упор, но вратарят на Левски спаси.

Пак Будинов отблизо с глава забоде топката в земята и тя излезе в аут.

Буквално всяка минута възникваше положение пред една от двете врати.

Следващото бе отново на Краев пред вратата на Дунав, който пропусна поредно супер положение, сам срещу Антонов би в аут.

Юлиян Ненов затрудни Кръстев, а при ответната атака Краев не би точно.

Нов изстрел на Краев намери ръцете на Антонов. Истинско чудо бе, че не падаше нов гол в нито една от двете врати.

Е, нямаше как при толкова положения да не се стигне до гол и негов автор стана Самир Аясс. След като отблизо Николай Кръстев парира удара на Бранимир Костадинов, топката отскочи и с глава нисичкият Самир Аясс изравни за Дунав - 1:1.

Пропуските продължиха да се нижат един след друг. Първо на Юлиян Ненов за Дунав. После пак страхотна изява на русенския вратар и сетне Аниете стреля във външната страна на мрежата на гостите.

Напрежението продължи до самия край, но равенството 1:1 се запази. А специални поздравления за играта си заслужават всички, но най-вече вратарят на Дунав Станислав Антонов.

ЛЕВСКИ – ДУНАВ 1:1

1:0 Мирослав Будинов 6-автогол, 1:1 Самир Аясс 76