Отборът на Черно море стартира с класическа победа контролите от зимната подготовка.

В първата си проверка “моряците” победиха тима от трета група на Гърция Аридеа с 3:0. Стефан Станчев откри резултата през първата част, а Коконов и Бакари оформиха класиката през вторите 45 минути.

Георги Иванов започна двубоя с най-доброто, с което разполага, като единствената изненада в стартовия състав бе младият Мартин Костадинов. Като титуляри за Черно море започнаха и новите попълнения Борислав Балджийски и вратарят Войчех Шром. Срещата пропуснаха Михаил Венков, Алекс Михайлов и Николай Минков заради болежки.

Черно море откри резултата в 36-ата минута, след като Александър Цветков свали с глава топката към Стефан Станчев, който я вкара в мрежата на домакините за 1:0.
Преди това Марек Кузма на два пъти и Паланков не успяха да реализират от добри положения. Стражът Шром също се отличи с добро спасяване.

През втората част Гонзо направи доста смени, като в игра се появиха всички здрави футболисти, включително и Румен Касабов, за който този мач е неофициален дебют за представителния тим на Черно море.

В 56-ата минута Балджийски стреля опасно от пряксвободен удар, но вратарят на домакините спаси. В 88-ата минута Иван Коконов прати топката във врата на Аридеа за 2:0 след перфектно центриране на Бакари. Малко след това гамбиецът реализира за 3:0.

Стартов състав: Войчех Шром, Ондрей Сукуп, Пламен Николов, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Георги Илиев, Борислав Балджийски, Тодор Паланков, Александър Цветков, Иван Коконов и Марек Кузма.

Резерви: Емо Михайлов, Траян Траянов, Дани Георгиев, Илиян Неделчев, Валентин Йосков, Румен Касабов, Бакари.