Черно море отстрани Септември след победа с 2:1 в плейофа-реванш и с общ резултат 4:2 се класира за плейофа за седмото място.  В него „моряците” ще имат за съперник или Локомотив Пд, или никого, тъй като, в случай, че Славия излезе победител в дуела със „смърфовете” такъв двубой няма да се играе, понеже „белите” са си осигурили квота за ЛЕ през Купата.

Септември пък приключи с мачовете през този сезон, тъй като бараж за деветата позиция не се предвижда.

В крайна сметка седмият в класирането ще се изправи за едно място в турнира на Лига Европа като гост на третия в класирането /Левски или Берое/.

Мачът на стадион „Васил Левски” започна спокойно, но гостите бяха тези, които първи създадоха опасност, при това двойна.

В 10-ата минута Атанас Зехиров игра с глава и нанесе опасен изстрел, но Галев спаси. След това Септември оцеля при още една опасност пред вратата си в същата минута.  Пак Зехиров, този път с центриране, затрудни  Галев, който изби  топката в напречната си греда.

В 33-ата минута настана разбъркване в наказателното поле на Септември, но без удар. Веднага последва контра на домакините и удар на Тошев право в ръцете на Макенджиев.

След временно затишие се стигна до най-красивия момент в 39-ата имнута.

Тогава  Черно море поведе с 1:0 с  уникално попадение със странична ножица на Мехди Фенуш, дошло след центриране на Зехиров.

Четири минути по-късно отново Мехди Фенуш вкара за 0:2, след като Ндонгала подаде към Радослав Василев, а той върна назад към алжиреца. Той не бе вкарвал досега с екипа на Черно море, а в един мач го стори два пъти.

Второто полувреме бе изиграно спокойно, тъй като Септември трябваше да вкара четири гола, за да стигне до плейоф за седмото място. И в двата лагера бяха наясно, че това е почти невъзможно, така че играта не предложи много емоции след почивката.

Все пак в 85-ата минута Мартин Тошев стигна до почетен гол за Септември, след като бе изведен от Иван Тилев – 1:2.

Но Черно море победи и в реванша с 2:1 и след 2:1 в първия двубой чака дали ще има Локо Пд за опонент в мач за седмото място или директно ще отиде на плейоф за ЛЕ срещу третия.

Ники Митов остава в Септември: Завършихме добре сезона

Илиан Илиев: Контролирахме мача