Черно море стартира с победа при повторния дебют на Георги Иванов-Гонзо като старши треньор на отбора. В първия кръг на Първа професионална лига варненци записаха страхотен успех с 3:1 като гост на Пирин Благоевград, в основата на който беше неостаряващия капитан Георги Илиев. Опитният халф вкара два гола и даде асистенция за победата, която не дойде никак лесно срещу бойкия тим на „орлите“.

Именно те откриха резултата през първата част, ала впоследствие допуснаха три безответни попадения, което се оказа решаващо заедно с пропуските на благоевградчани в заключителните минути.

Как щеше да излгежда Черно море при Георги Иванов? Той се понрави със своята вариативност. Гостите стартираха много агресивно, с наситена линия в предни позции, макар в ролята на догонващи в резултата. Иванов бе изтеглил много високото отбраната си, на 45-ия метър. В крайна сметка липсата на синхрон в отбраната Черно море доведе до гол за Пирин, но те съумяха да обърнат резултата в своя полза.