Отборът на Черно море постигна победа с 3:2 над Локомотив Пловдив в мача от 29-ия кръг на Първа лига, първа шестица. Попаденията в полза на варненци бяха дело на Стефан Станчев, Димитър Везалов, който имаше малшанса да си отбележи автогол, и Марек Кузма. За „смърфовете“ точни бяха Мартин Камбуров, който прекъсна головата суша и Димо Балаков.

Двубоят се яви дебютен не само за новия наставник на пловдивчани Войн Войнов, но и за младата надежда на Черно море Мартин Минчев, който на 16 години замени Иван Коконов в 75-ата минута.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния вратар на варненци Симеон Нинов, Любен Михайлов - първият председател на „моряците“ и фенът Антон Иванов, които напуснаха този свят.