Черно море записа победа с 6:1 срещу тима на Поморие в последната си контрола от лятната подготовка.

Преди началото на срещата "моряците" представиха отбора пред феновете за сезон 2018/2019 година в Първа професионална лига, а "моряците" ще разчитат на 28 футболисти през новата кампания в шампионата.

Илиан Илиев започна с Благой Макенджиев на вратата, а защитата беше съставена от Стефан Станчев, Кононго, Даниел Димов и Хасани.

Пред тях като опорни халфове играха Георги Илиев и Патрик, а като разиграващ - Дани Кики. На двете крила застанаха Мартин Минчев и Аристот Н`Донгала, а атаката поведе Жоржиньо.

Черно море категорично бе по-добрия отбор на терена и това си личеше още от първия съдийски сигнал. В 10-ата минута "моряците" създадоха първата опасност пред вратата на Поморие. Капитанът Георги Илиев опита ефектен удар със задна ножица след центриране от корнер, но топката премина над напречната греда.

В 25-ата минута Черно море поведе в резултата. Аристот Н`Донгала засече подаване отляво и с удар извън наказателното поле заби топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратаря на гостите за 1:0. Само пет минути по-късно "моряците" увеличиха аванса си. Даниел Димов засече с глава центриране отдясно на Дани Кики и заби топката във вратата на Поморие за 2:0.

В 35-ата минута Дани Кики пропусна да направи резултата класически. Халфът получи топката в непосредствена близост и стреля, но на сантиметри от страничната греда. В 39-ата минута Аристот Н`Донгала бе изведен на добра позиция от Жоржиньо и останал сам срещу Димитър Тодоров не сгреши за 3:0. Две минути преди края на първата част Поморие намали резултата. Живко Петков бе изведен сам срещу Макенджиев и не сгреши за 3:1.

През второто полувреме Илиан Илиев пусна 10 нови футболисти. На терена остана единствено Даниел Димов, а останалите бяха Иван Дюлгеров, Пламен Димов, Ертан Томбак, Мирослав Енчев, Емил Янчев, Петър Витанов, Атанас Зехиров, Мариян Огнянов, Георги Божилов и Валентин Йосков.

В 47-ата минута Черно море отбеляза четвърти гол. Зехиров проби отдясно и намери на границата на наказателното поле Мариян Огнянов, който стреля от движение и реализира за 4:1. 61-вата минута Пепи Витанов се озова на стрелкова позиция, но Тодоров успя да спаси. В 66-ата минута Черно море реализира пети гол. Петър Витанов получи топката пред наказателното поле, финтира бранител на гостите и с премерен удар по диагонала вкара за 5:1.

В 85-ата Кристиян Христов нацели страничната греда на вратата, пазена от Иван Дюлгеров. В следващата атака Валентин Йосков бе изведен сам срещу вратаря на Поморие и успя да вкара за 6:1.

Съставът на Черно море (първо полувреме): Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Кононго, Даниел Димов, Хасани, Георги Илиев, Патрик, Дани Кики, Мартин Минчев, Аристот Н`Донгала, Жоржиньо.

Второ полувреме: Иван Дюлгеров, Пламен Димов, Даниел Димов (66-Ивайло Марков), Ертан Томбак, Мирослав Енчев, Емил Янчев, Петър Витанов, Атанас Зехиров, Мариян Огнянов, Георги Божилов и Валентин Йосков.