Черно море победи Монтана с минималното 1:0 Монтана в последен мач от втория кръг на Първа лига. Попадението за успеха отбеляза Пламен Николов в 10-ата минута след серия от карамболи. Тодор Паланков беше изгонен от съдията в 63-ата минута и остави моряците в намален състав.

Черно море започна активно мача и в началните минути упражни натиск към вратата на Монтана. Георги Илиев, Кузма и Секо не съумяха да се разпишат от добри ситуации.

В 10-ата минута след центриране от корнер след серия от карамболи и избивания на Христо Иванов, Пламен Николов беше на точното място и откри резултата, след като топката влезе във вратата на Монтана.

До почивката Маркиньос и Генов пропуснаха от добри позиции да изравнят резултата.

През втората част Генов имаше възможност да изравни резултата от добра позиция в 64-ата минута на срещата.

Малко по-рано Паланков направи ненужно нарушение в центъра на терена и получи втори жълт картон, оставяйки съотборниците си в намален състав.

Домакините се стремяха да удържат аванса си с цената и на по накъсана игра, а монтанци търсеха изравняването.

В крайна сметка Черно море съумя да спечели двубоя и с актив от 6 точки е едноличен лидер в класирането на Първа лига. Монтана остава с точка спечелена в първия кръг при гостуването на Левски.