Левски изми подобоващо срама след загубата с 0:3 от малтийския Хибърниънс в първата си контрола. „Сините” се наложиха с класика над австрийския елитен Волфсбергер пред погледа на собственика Спас Русев. Антонио Вутов откри резултата в 65-ата минута. Жуниор Мапуку пък покоси на два пъти вратата на 9-ия в австрийската Бундеслига и то само за 5 минути, оформяйки за крайното 3:0.

Собственик на Левски Спас Русев гледа от трибуните контролата на Левски.

Левски организира първата си атака във 2-ата минута на срещата. Жерсон Кабрал центрира по десния фланг, но вратарят хвана топката.

В 13-ата минута се отвори нова добра възможност пред момчетата на Делио Роси.  Панайотов нахлу в наказателното поле, но се забави. После върна по земя към Прохазка, който стреля силно, но в аут.

Левски продължи да доминира на терена и в 35-ата минута последва нова опасна атака. Горанов и Обертан размениха пасове. Французинът  обаче не успя да намери добре топката и стреля в аут.

На полувремето влязоха в игра Кръстев, Ейолфсон, Рошу, Вутов, Мапуки и Буша, а излязоха Митрев, Яблонски, Гомес, Обертан, Кабрал и Костов.

Още в първите секунди от втората част Буш изпробва късмета си и отправи опасен удар, но вратарят реагира добре и отрази опита му.

В 48-ата минута  Вутов изведе с отличен пас Буш сам срещу вратаря. Той опита да го прехвърли, но не намери вратата.

В 56-ата Мапуку бе на сантиметри от това да открие резултата. Конгоанецът изскочи сам срещу вратаря, но вместо да насочи към някой от ъглите, той стреля в него.

Головата серия „сините” започна в 65-ата минута на мача. Рошу се пребори за топката в средата на терена, след което "сините" направиха бърза атака. Вутов получи топката и от 15 метра я прати право във вратата на Волфсбергер.

Точно 6 минути по-късно Мапуку удвои за Левски. Буш изведе конгоанеца по лявото крило. Той нахлу в наказателното поле, стреля и вкара. Това бе и втора асистенция на сметката на Буш в мача.

„Черната сила” се развихри и в 75-ата минута оформи класиката за „сините”. Мапуку открадна топката и направи рейд, който завърши с попадение във вратата на Волфсбергер.

В 86-ата минута бе отсъден фаул в полза на Левски. Вутов подаде по трева към Иво Найденов, който стреля. Вратарят обаче изби в корнер.

Вижте как се разви двубоят минута по минута:

90' Край на мача.

86' Фаул в полза на Левски. Вутов подаде по тревата, Иво Найденов стреля, но вратарят изби в корнер.

84' Мартин Петков влиза на мястото на Васил Панайотов.

77' Илия Юруков смени Прохазка.

74' 3:0! "Черната сила" се развихри. Мапуку открадна топката и направи рейд, който завърши с гол.

71' 2:0 за Левски! Буш изведе Жуниор Мапуку по лявото крило. Той нахлу, стреля и вкара. Буш се отчете с втора асистенция в мача.

65' ГОЛ за Левски! Рошу се пребори за топката в средата на терена. "Сините" направиха бърза атака. Вутов получи топката и от 15 метра я прати във вратата на Волфсбергер.

56' Мапуку изскочи сам срещу вратаря, но стреля в него и направи голям пропуск.

50' Мощен изстрел на Прохазка, който мина над вратата.

48' Отличен пас на Вутов изведе Буш срещу вратаря. Той опита да го прехвърли, но не намери вратата.

47' Шут на Вутов бе спасен с лекота.

46' Отличен шанс за Левски. Буш стреля опасно, но вратаря спаси с мъка.

46' Начало на второто полувреме. Делио Роси направи 6 смени. Влязоха Кръстев, Ейолфсон, Рошу, Вутов, Мапуки и Буш. Излязоха Митрев, Яблонски, Гомес, Обертан, Кабрал и Костов.

45' Край на първото полувреме.

35' Силна атака на Левски по левия фланг. Горанов и Обертан размениха пасове. Французинът не намери добре топката и стреля в аут.

33' След първите 30 минути Левски доминира, но не може да вкара. Митрев на този етап скучае.

27' Пробив на Обертан, след което опита удар към вратата на Волсбергер, но встрани от целта.

13' Левски с нова възможност. Панайотов нахлу в наказателното поле, но се забави. После върна по земя към Прохазка, който стреля силно, но в аут.

9' Корнер за Левски. Гомес центрира, а Белаид стреля от въздуха в аут.

4' Вратарят на австрийците Кофлер удари лошо Костов в областта на кръста. След медицинска помощ нападателят се върна отново на терена.

2' Първа атака за Левски. Кабрал центрира по десния фланг, но вратарят хвана топката.