Ботев Пловдив загуби с 1:2 от Анжи Махачкала последната си контрола в турския курорт Алания.

В предишните си мачове възпитаниците на старши треньора Николай Киров паднаха с 0:2 от Хонвед (Будапеща) с 0:3 от Пакси (Унгария) и завършиха 1:2 със Стал (Украйна) и 2:2 с Пелистер (Битоля). След последния си мача Ботев се прибира в България.

Още в 1-ата минута турският съдия подмина чиста дузпа за Ботев, след като вратарят на руснаците събори през краката Виана. След него на два пъти Вутов и веднъж Косоко изпуснаха да вкарат, като особено чисто беше първото положение на Вутов, но младокът се уплащи да стреля.

Крум Стоянов беше близо до гола в 14-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря и го преодоля, но вместо да опита удар към вратата върне пас с пета, а тя срещна ръката на защитник. Съдията отсъди фаул, който Омар Косоко изпълни в аут. Три минути по-късно Антонио Вутов надбяга бранителите на Анжи, но стражът на Анжи излезе съобразително и блокира подаването му към Фернандо Виана.

Анжи поведе в резултата в 24-ата минута, когато Анжи Будовский бе изпуснат отляво по нападението на руснаците и с диагонален удар изпрати топката зад Чворович, въпреки, че вратарят успя да я отклони. Четири минути по-късно Асилардов вкара втория гол за руския отбор. В 32-ата минута Антонио Вутов изпълни пряк свободен удар, но прати топката в аут.

След тази ситуация до края на полувремето и двата съперника не успяха да създават опасности пред вратите си. През втората част влезлият на смяна бразилец Филипе Бризола раздвижи атаката на "канарчетата" в 62-ата минута той стреля опасно, но вратярат на Анжи спаси. Пет минути по-късно добра атака на Ботев завърши удар на Бризола, койюто обаче бе блокиран от защитник. В 73-ата минута Серкан Юсеин изпълни отлично пряк свободен удар и намали резултата на 1:2.

И двата отбора свалиха темпото до края и повече ситуации за голове нямаше. Цял мач за Ботев изиграха вратарят Иван Чворович, защитниците Цветомир Панов и Радослав Терзиев. Трима фена на жълто-черните пристигнаха в Турция специално за мача.

Ботев: Иван Чворович, Лазар Марин, Даниел Златков, Цветомир Панов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Антонио Вутов, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Фернандо Виана, Омар Косоко (Меледже Омнебес, Кристиан Димитров, Борис Тютюков, Милко Георгиев, Филипе Бризола)