Славия и Левски завършиха наравно 1:1 в най-старото столично дерби. Така след три поредни победи "сините" отново загубиха точки, с което утежняват допълнително задачата си да настигнат лидерите Лудогорец и ЦСКА.

Двубоят от 20-ия кръг на Първа лига няма да се запомни с особено качество, но Славия си заслужи напълно точката, дошла след изравнителен гол в края на Андреа Христов. Преди това Серджиу Буш бе открил за левскарите, които обаче бяха много безидейни през почти целия двубой.

Мачът започна малко по-добре за "сините", които откриха резултата в 17-ата минута. Това стана, след като Милош Цветкович пресече пас на Омар Абуд и стартира бърза атака. Роман Прохазка намери по великолепен начин Серджиу Буш, а румънецът стреля класно под тялото на Антониос Стериакис за 1:0. Но това бе една от последните качествени атаки на Левски в целия мач.

До края на първото полувреме не се случи нищо интересно, а такава бе ситуацията и в началните минути на втората част. Постепенно обаче "белите" започваха да играят все по-добре и в последните 20 минути определено бяха по-добрият отбор на терена.

В 75-ата минута Галин Иванов направи изключителен пробив през четирима в синьо, успя да си осигури добра позиция за стрелба, но топката мина покрай гредата.

Наградата за "белите" дойде в 82-ата минута. След центриране в наказателното поле, Мики Орачев не успя да избие, топката рикошира в лицето на Влади Узунов и попадна на крака на връхлитащия Андреа Христов, който с мощен истрел реализира за 1:1.

До края на мача Славия продължи да играе по-добре и в крайна сметка двата отбора си поделиха по една точка. Така Левски остава трети с актив от 39 точки, на 5 зад ЦСКА и 6 зад Лудогорец, които са с мач по-малко. Славия е на осмо място с 24.

Съставите на двата отбора:

Славия: Стериакис; Абуд, К.Велков, А.Христов, Ндонг; Мартинов, Велев (60' Узунов); Мба (76' Кръстев), Минчев (66' Шоколаров). Г.Иванов; Милев

Левски: Митрев; Горанов (73' Орачев), Ейолфсон, Пиргов, Цветкович; Гомес, Белмонт, Прохазка; Кабрал (85' Мапуку), Буш, Обертан