Очакваше се дерби на Стара Загора в третия кръг, но на терена имаше само един отбор – Берое. Беройци надвиха на „Трейс Арена“ Верея с 2:0, без да оставят и капка съмнение кой е по-добрият отбор в града, поне на този етап. Верея бе изключително беззъб и мекушав, като дори не пробва да навреди на опонента си по някакъв начин.

А Верея няма гол вече в 9 поредни мача.

А обиграната беройска фирма на двамата Мартиновци - Райнов през първото полувреме и Камбуров с 205-ия си гол в елита през второто, маркираха двубоя с головете си.

Първата ситуация възникна в 7-ата минута пред вратата на Верея. При центриране на Иван Минчев от фал, никой не успя да закачи топката, но вратарят на Верея Георги Георгиев съум

В 9-ата минута Вандерсон бе повален на границата на пеналта на Верея. Ударът на Иван Минчев изпрати топката над вратата.

В 20-ата минута натискът на Берое даде резултат. Борислав Цонев се пребори на фланга със Здравко Илиев, отне топката и я центрира отдясно, право на главата на Мартин Райнов, който бе безпогрешен – 0:1.

Две минути по-късно Мартин Райнов уцели гредата с глава, а Мартин Камбуров от няколко метра изстреля топката много неточно.

В 27-ата минута Вандерсон се пльосна в наказателното поле на Верея, но симулацията бе категорична и реферът му показа жълт картон.

Но натискът от страна на Берое продължи и след гола.

В 41-ата минута  след центриране от корнер, Ерол Алкан намери с глава напречната греда на вратата на Верея.

Берое се оттегли с аванс от 1:0 на почивката, което бе минималното с оглед на показаното.

В 46-ата минута далечен удар на Антон Огнянов бе насочен къмвратата на беройци, но Перниш боксира топката.

Две минути по-късно Здравко Илиев игра с ръка в неестествено положение  в пеналта на Верея, странно защо Георги Давидов не отсъди дузпа за Берое.

В 65-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за Берое. Мартин Камбуров се нагърби с изпълнението и бе безапелационен - право в ъгъла и гол – 0:2.

Изобщо Берое бе отборът, който доминираше изцяло на „Трейс Арена“, а изпъстреният с нови футболисти тим на Верея просто маркираше присъствие.

Всички интересни моменти и след почивката се създаваха пред вратата на условните домакини, които обаче бяха тотално доминирани от беройци и на трибуните, както и на терена.

Така че всичко бе логично и ясно – първа победа за Берое в първенството с 2:0 и 5 точки в актива на тима след три кръга. А Верея има само точка, но не и вкаран гол на сметката си.

ВЕРЕЯ - БЕРОЕ 0:2

0:1 Мартин Райнов 20, 0:2 Мартин Камбуров 65

ВЕРЕЯ: 27 Георги Георгиев, 21 Здравко Илиев, 3 Теофилос Курупис, 6 Иво Иванов, 33 Емил Йоргенсен, 88 Майкъл Тевия, 18 Ангел Максимов, 7 Милен Танев /61-Станислав Маламов/ 28 Ндомбу Александер /60-Билел Малек/, 10 Антон Огнянов, 24 Сейдина Диара /Резерви: 22 Богомил Цинцарски, 16 Билел Малек, 4 Георги Йорданов, 77 Емин Ахмед, 8 Денислав Станчев, 30 Стефан Аличков, 9 Станислав Маламов/ Старши треньор - Иван Колев

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 4 Ерол Алкан, 26 Камен Хаджиев, 11 Иван Бандаловски,19 Александър Василев, 7 Мартин Райнов, 10 Борислав Цонев, 73 Иван Минчев, 77 Вандерсон Коста /74-Александър Цветков/, 5 Меска /62-Рубен Бригидо/, 9 Мартин Камбуров /Резерви: 23 Георги Аргилашки, 3 Милен Желев, 6 Александър Цветков, 20 Матеус Леони, 25 Георги Ангелов, 28 Рубен Бригидо, 70 Драгош Фирцулеску /Старши треньор - Александър Томаш