Берое победи Левски с 2:1 насред неговия дом "Георги Аспарухов" в мач от 27-ия кръг на Първа лига. На "Герена" "сините" отново показаха притеснителна немощ в атака и липса на ясна идея в играта, което доведе и до тяхната първа загуба на собствен терен от началото на първенството. Педро Еуженио с прекрасно изпълнение в самото начало на мача и Камен Хаджиев малко след подновяването на играта през втората част донесоха успеха за гостите, а Серджиу Буш реализира почетното попадение за Левски.

В редовния сезон Берое имаше едва една победа над отборите от топ 6 - на "Трейс Арена" над Верея. Със спечелените три точки обаче старозагорци вече имат актив от 48 и така са само на две точки от Левски в битката за третото място. Нещо повече - до този момент момчетата на Александър Томаш нямаха отбелязан гол срещу тимовете в топ 3, но с ефективна и качествена игра си заслужиха ценния успех.

Мачът започна страхотно за гостите, които още в 3-ата минута се оказаха напред в резултата. Това се случи след изключително изпълнение на Педро Еуженио, възползвал се от лошо излизане напред на Божидар Митрев. Роля имаше и Матеус Леони, който изведе добре португалеца. До голмайстора бе Холмар Ейолфсон, който не успя да му отнеме топката, а само с едно движение от малък ъгъл асът на Берое успя да прехвърли Митрев.

След гола "зелените" продължиха да играят по-добре, а в 11-ата минута Еуженио бе близо до втори гол. От фаул от малък ъгъл португалецът изненадващо стреля директно, а топката срещна напречната греда.

Едва след 25-ата минута Левски започна да играе малко по-добре и да създава по-стойностни атаки в половината на съперника. Удари с глава на Роман Прохазка и Станислав Костов встрани от вратата бяха най-опасното за домакините. Фигерейдо и Паулиньо също се отчетоха с неточни изстрели, докато Берое продължаваше да прави опасни скоростни атаки. При една от тях Еуженио с глава засече центриране на Мартин Камбуров и уцели външната страна на страничния стълб.

Така се стигна до 43-ата минута, в която Роман Прохазка подаде към Костов в наказателното поле, а нападателят се строполи на земята след съприкосновение с Иван Иванов. Телевизионните повторения също не успяха да покажат ясно ситуацията, но съдията Станислав Ставров бе категоричен и посочи бялата точка. Зад топката застана Прохазка, чийто удар бе блестящо спасен от Душан Перниш.

На почивката и двамата треньори направиха смени като за Левски Филипе Нашименто замени Станислав Костов, а за Берое Серджиу Негруц влезе на мястото на Карлос Охене.

4 минути след подновяването на играта домакините получиха нов леден душ, след като Камен Хаджиев удвои аванса на съперника, засичайки с глава от близко разстояние центриране от фаул.

След втория гол Берое се прибра повече в своята половина, а Левски успя да получи сериозно териториално предимство. В търсене на гола Делио Роси пусна в игра още двама нападатели в лицето на Станислав Иванов и Ривалдиньо. Това доведе и до повече опасности пред вратата на Перниш като Гомес и Паулиньо стреляха опасно.

В 75-ата минута "сините" най-сетне стигнаха до гол. Той бе дело на Серджиу Буш, а голяма заслуга за него имаше младокът Иванов. Той надигра майсторски Боби Цонев, след което пусна прострелен пас в наказателното поле, където румънецът засече с шпагат. До края на мача домакините се втурнаха в атаки, но се задоволиха единствено с два по-опасни удара на Ривалдиньо и в крайна сметка записаха първа поражение у дома от началото на кампанията.

Левски - Берое 1:2

0:1 Педро Еуженио 3'

0:2 Камен Хаджиев 49'

1:2 Серджиу Буш 75'

Ето и съставите на двата отбора:

Левски: Митрев - Фигерейдо, Ейолфсон, Яблонски, Цветкович - Гомес, Тиам (62' Иванов) - Паулиньо, Костов (46' Нашименто), Прохазка (75' Ривалдиньо) - Буш

Берое: Перниш - Леони, Хаджиев, Иванов, Желев - Охене (46' Негруц), Райнов, Цонев -  Еуженио, Камбуров (81' Динков), Бригидо (63' Виданов)