Бакари отбеляза два гола и по този начин спаси Черно море от поражение при визитата на Локомотив Горна Оряховица. Двубоят от третия кръг на Първа професионална лига, който се игра на стадион „Локомотив“ в парка „Лаута“ в Пловдив завърши 2:2, а воденият от Ангел Червенков отбор може да съжалява изключително много за пропиляния аванс от два гола.

Черно море първи имаше невероятна възможност да излезе напред в резултата в 28-та минута, когато Милен Желев допусна много груба грешка, като не прецени при връщането на една топка назад, с което изведе Марек Кузма. Той напредна и излезе сам срещу Стефано Кунчев, но вратарят отрази удара му.

Минута по-късно Атанас Фиданин допусна много груба грешка, която откри невероятна възможност пред Уго Секо, но той вместо да стреля реши да комбинира и сбърка.

Георги Кабаков наказа Владислав Романов с жълт картон в 29-та минута заради симулация на футболиста в наказателното поле на Локомотив.

Локомотив Горна Оряховица поведе в резултата в 38-та минута, когато Милен Желев центрира в наказателното поле на Черно море, където Красен Трифонов бе оставен непокрит и с глава изпрати топката във вратата на Александър Чанович.

Черно море започна активно второто полувреме и в 49-та минута Георги Илиев подаде към Владислав Романов, който сложи топката на главата на Траян Траянов, но той стреля неточно в аут. Марек Кузма отправи далечен удар в 53-та минута, но Стефано Кунчев спаси.

Тихомир Кънев стреля от фаул в 54-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Александър Чанович.

Локомотив Горна Оряховица удвои своята преднина в 65-та минута, когато Красен Трифонов центрира в наказателното поле на Черно море, Александър Чанович направи груба грешка и Янаки Смирнов отблизо не пропусна да вкара.

Черно море можеше бързо да се върне в мача и в 66-та минута Уго Секо отправи много хубав удар, но Стефано Кунчев се намеси авторитетно и боксира топката в корнер.

Черно море намали изоставането в резултата в 73-та минута, когато Уго Секо центрира в наказателното поле на Локомотив, където Бакари засече топката с глава и я изпрати във вратата на Стефано Кунчев.

Черно море бързо изравни резултата. В 76-та минута Георги Илиев центрира от фаул в наказателното поле на Локомотив, където Пламен Николов с глава продължи към Бакари, който също с глава отблизо вкара топката във вратата на Стефано Кунчев.

Георги Каранейчев имаше възможност да вкара трети гол за Локомотив в 83-та минута, когато с далечен удар от фаул изпрати топката встрани от десния стълб на вратата на Чанович.

Черно море бе близо до това да направи пълен обрат в 84-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив, Пламен Николов стреля с глава, но Стефано Кунчев направи решаващо спасяване.

Черно море завърши мача с човек по-малко, след като в 85-та минута Траян Траянов бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Милен Желев.

Красен Трифонов стреля от фаула в 86-та минута, но Чанович се намеси чудесно и спаси.

Гол на Локомотив правилно не бе зачетен заради засада в 89-та минута, когато Милен Желев подаде към Димо Атанасов, който вкара, но бе зад отбраната на Черно море.

Александър Чанович се отличи с ново спасяване в добавеното време на срещата, когато отрази удар на Симеон Мечев от фаул.

Черно море е лидер в класирането със 7 точки, но по-добра голова разлика от Дунав, който е втори също със 7 точки. Локомотив Горна Оряховица има 2 точки в своя актив.

Локомотив ГО: Стефано Кунчев, Атанас Фиданин, Венцислав Керчев, Мартин Кавдански, Димо Атанасов, Красен Трифонов, Янаки Смирнов (69- Йордан Апостолов) , Николай Христов, Милен Желев, Тихомир Кънев (65- Георги Каранейчев), Симеон Мечев.

Черно море: Александър Чанович, Михаил Венков, Пламен Николов, Траян Траянов, Ян Малик (46- Георги Андонов),Ондрей Сукуп, Александър Цветков, Георги Илиев, Уго Родригеш Секо (90- Даниел Златков), Марек Кузма, Владислав Романов (62- Бакари)