Лудогорец победи с 4:0 Верея като домакин и напредна с 12 точки на Левски в генералното класиране на Първа професионална лига на България. Шампионите са с актив от 56 точки, а "сините" са с 44 след загубата срещу Пирин и равенството с Локомотив Горна Оряховица.

Верея изигра много добро първо полувреме на "Лудогорец Арена", а Селим Керкар дори вкара топката във вратата на домакините, но Георги Давидов не призна гола заради вдигнат флаг за засада от страна на страничния съдия. Иначе за Лудогорец пропуски направиха Густаво Кампаняро, Жуниор Кишада и Джонатан Кафу.

Шампионите поведоха в резултата в 48-та минута, когато Натанаел подаде към Кампаняро и той вкара за 1:0. Лудогорец стигна до втори гол след точно час игра, след като резервата Върджил Мисиджан асистира на Вандерсон.

Лудогорец вкара третия си гол в 80-та минута със силен удар от границата на наказателното поле, а Марселиньо оформи крайния резултат три преди края на редовното време.

Верея е на 11-о място с 23 точки и четири повече от Локомотив Горна Оряховица и Нефтохимик.