В дербито на 12-ия кръг лидерът във временното класиране гостуваше на втория Лудогорец. Разградчани имаха 8 мача без поражение, а успехът на „сините” означаваше, че те ще оглавят класирането. Срещата беше и последна за Пауло Аутуори, който напусна шампионите.

В крайна сметка Лудогорец победи с 2:1 Левски. Попаденията за успеха на домакините на „Лудогорец Арена“ бяха дело на Джоди Лукоки и Вандерсон. За „сините“ се разписа Станислав Костов.

Лудогорец изигра по-добро първо полувреме, а Левски изнесе впечатляваща втора част, въпреки това „сините” загубиха важната битка.

При този развой интригата в челото остава изключително завързана. Лудогорец излезе на точка пред Левски на върха с 29 пункта. Столичният гранд остана втори с 28.

Каква обаче беше успеваемостта на треньорите на Лудогорец през годините можете да научите от видеото в Обзора на Първа лига по DIEMA SPORT.