По подобие на другите два новака в Първа лига Локомотив ГО и Нефтохимик, Дунав Русе и Верея също завършиха 0:0. Мачът беше на много ниско темпо и без голови положения през първото полувреме. След почивката гостите бяха по-добрия отбор в голяма част от 45-те минути, но вратарят на русенци Мартин Луков се оказа герой под рамката.

Дунав Русе върна града във футболния елит на България след 25 години, като разбира се този клуб е един от многото с името Дунав, които фалираха в този период, но се приема като естествен продължител на марката.

Верея пък е създаден преди 15 години, а днешната среща е историческа за тях, тъй като те дебютират в елита. Така Стара Загора се присъединява към София, Пловдив, Варна, Бургас и Перник, които са имали по два отбора едновременно в елита.