Славия разгроми швейцарския аматьорски Карно с 8:1. Контролата беше договорена вчера, след като стана ясно, че от четвъртодивизионния тим спокойно могат да си позволят лагер в петзвезден хотел в Турция.

До почивката резултатът беше само 3:0 след два гола на Георги Йомов в 25-ата и в 45-ата минута. Главният съдия му отмени още едно попадение и го лиши от хеттрик. Между двата му гола, в 35-ата минута, се разписа и Наско Милев.

Това беше първи гол за бившия нападател на Ботев (Пловдив) с екипа на столичани. Десет минути преди края на първата част Димитър Тодоров получи директен червен картон за грубо влизане и Славия доигра мача с 10 души. Калоян Кръстев вкара още два гола, в 48-ата и в 84-ата минута.

По един добавиха Китан Василев (70-а минута), Тони Иванов (87-а минута) и Владимир Семерджиев (88-а минута).

Малко преди края на срещата Антоан Амие реализира почетното попадение в полза на швейцарците. Следващата контрола за Славия е на 3 февруари срещу Орадабаси (Казахстан).

По-късно днес в лагера на "белите" се очаква да пристигне президентът на клуба Венцеслав Стефанов.​