Локомотив Пловдив загуби с минималното 0:1 от Слован Братислава контролата, която се играе в турския курорт Белек.

През целия мач пред футболистите на Едуард Ераносян се откриха малко голови възможности, а двубоят през по-голямата си част бе равностоен.

Мигел Луке отправи хубав удар в 31-та минута, но Крнач спаси.

Мичел Шет отправи хубав диагонален удар от границата на наказателното поле на Локомотив в 37-та минута, но топката срещна напречната греда на вратата на Пиргов.

Футболистите на Локомотив направиха невероятен пропуск в 43-та минута, когато Иван Горанов подаде към Мартинович, който бе изведен сам срещу Крнач, но вратарят спаси удара му.

Единственото попадение в срещата падна в 82-та минута от дузпа, която бе реализирана от Милан Рундич. Наказателният удар бе отсъден от арбитъра за нарушение на вратаря Кристиян Кацарев в наказателното поле.

Локомотив Пловдив: 1.Илко Пиргов (46' - 33.Кристиян Кацарев), 71.Пламен Крумов (46' - 10.Шоко), 6.Кирил Котев, 5.Павел Виданов (46' - 55. Александър Тунчев), 14.Иван Горанов (46' - 24. Роберт Петров), 17. Ванчо Траянов (46' - 15. Димитър Везалов), 23.Мигел Луке (63' - 37.Ияд Хамуд), 77.Дино Мартинович, 22.Веселин Марчев (46' - 4. Стефан Йевтовски) , 9.Дани Кики (46' - 11.Мартин Камбуров), 27.Димо Бакалов  (46' - 39. Парвиз Умарбаев)

Слован Братислава: 30.Мартин Крнач – 28.Юрай Котула, 25. Адам Лачко, 3. Милан Рундич, 17.Рубен Лиджън – 27.Самуел Анталек, 14.Марек Риго – 99.Мичел Шет, 21.Клебер Да Силва, 24.Самуел Шефчик – 29. Патрик Пинте

Локо Пд - Слован, минута по минута

1' Начало на мач.

10' Равностойно начало на срещата.

31' Хубав удар на Мигел Луке, но Крнач успя да боксира.

37' Мичел Шет отправи хубав диагонален удар от границата на наказателното поле на Локомотив, но топката срещна напречната греда на вратата на Пиргов.

40' Хубав пробив на Марчев, но си поведе дълго топката и Крнач улови.

41' Жълт картон за Дани Кики.

43' Невероятен пропуск за Локомотив. Иван Горанов подаде към Мартинович, който бе изведен сам срещу Крнач, но вратарят спаси удара му.

45' Удар на Луке над напречната греда в аут.

45' Край на първото полувреме!

46' Начало на второто полувреме!

61' Мартин Камбуров стреля от фаул, но право в стената.

73' Милан Рундич стреля, но встрани от вратата на Локомотив.

75' Груба грешка в защитата на Локомотив, последва удар, но над напречната греда на вратата на Кацарев.

81' Дузпа за Слован, след като Кацарев извърши нарушение в наказателното поле.

82' Гол за Слован - 1:0! Гол на Рундич от дузпа!