Отборът на Черно море победи втородивизионния Черноморец Балчик с 4:0 в контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. И четирите гола в мача паднаха през втората част. Атанас Зехиров откри в 73-ата, а Мартин Минчев покачи на 2:0 в 78-ата.Отново той в 85-ата направи класиката, а крайното 4:0 оформи Петър Вуцов в 90-ата.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев даде почивка на шестима основни футболисти. Това са Георги Илиев, Даниел Димов, Радослав Василев, Аристит Н`Донгала, Благой Макенджиев и Марек Кузма. Заради контузия участие в спаринга не взе Мариян Огнянов. Мачът пропуснаха и националите Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Емил Янчев, Николай Минков и Мартин Костадинов.

Първата опасност в мача дойде в 3-ата минута. Ахмед Хикмет отправи опасен удар от далечна дистанция, като топката премина в близост до вратата. В 5-ата Георги Божилов засече добро центриране на Стефан Станчев, но стражът на гостите Християн Христов изби в корнер. В 37-ата Мехди Фенуш отправи опасен изстрел, но отново Христов парира удара. В 45-ата Божилов стреля от около 25 метра, но топката премина на сантиметри от напречната греда.

Две промени направи Илиан Илиев на почивката. На мястото на Дани Кики влезе Мартин Минчев, а на Мехди Фенуш - Александър Цветков. Цветков заигра като опорен халф, а Румен Касабов премина на десния фланг. В 52-рата Мирослав Енчев отстъпи мястото на младият Йордан Радев.

66--ата минута Генади Луго центрира в наказателното поле, където Владислав Мирчев свали топката с гърди към Вальо Веселинов, който от точката на дузпата стреля в аут. В 73-ата минута Черно море поведе в резултата. Мартин Минчев центрира отдясно в наказателното поле, където Атанас Зехиров на скорост заби топката в мрежата за 1:0. В 78-ата "моряците" реализираха втори гол. Мартин Минчев прониза гостите за 2:0 с удар от наказателното поле. В 82-рата Цветков засече с глава центриране на Кононго отдясно, но топката премина над напречната греда. В 85-ата Мартин Минчев напредна отдясно и с премерен изстрел оформи класиката, а в 90-ата Петър Вуцов оформи крайното 4:0.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Стефан Станчев, Илиас Хасани (79-Виктор Попов), Кононго, Мирослав Енчев (52-Йордан Радев), Петър Витанов, Румен Касабов (65-Александър Стефанов), Атанас Зехиров (79-Петър Вуцов), Мехди Фенуш (46- Александър Цветков), Дани Кики (46-Мартин Минчев), Георги Божилов.