Отборът на Ботев Пд завърши 1:1 с Радник Сурдулица в първата си контролна среща от лагера на тима в Анталия. Сърбите се намират 9-о място в сръбската Супер лига.

Единственото попадение за канарчетата реализира Слави Шопов през втората половина на мача, когато бяха направени редица смени.

Най-опасната ситуация преди почивката в полза на българския тим се откри в 12-ата минута. След пряк свободен удар от около 25 метра Тодор Неделев прати топката към горния десен ъгъл на вратата пазена от Василевич, който успя да парира страхотния удар на голмайстора на "жълто-черните" и да избие в ъглов удар.

Сърбите поведоха с 1:0 в 23-та минута на двубоя. След грешка в отбраната на Ботев Златанович открадна топката и стигна до вратата на Иван Чворович, където я пусна под плонжа му за 1:0.

На полувремето в българския тим бяха направени три смени. Вместо Чворович, Пиргов и Терзиев в игра се появиха Кайзер, Ничев и Зехиров. Постепенно, в течение на срещата влязоха още Димитър Тонев, Атанас Ташолов, Радослав Апостолов, Кристиан Добрев и Иван Василев.

В 60-ата минута след добър рейд на Тодор Неделев, който преодоля сръбската защита и пусна успореден на гол линията пас към Вутов. Таранът стреля силно, без да се бави, но ударът му бе париран.

В 78-ата минута Ботев Пд изравни за 1:1. Влезлият преди минута Слави Шопов завърши с добър удар атаката на българския отбор.

В самия край на двубоя Слави Шопов отправи хубав удар от около 22 метра от пряк свободен удар, който обаче мина встрани от вратата.

Съставът на Ботев за първото полувреме: 99. Иван Чворович, 2. Джонатан Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов, 16. Васил Шопов, 8. Тодор Неделев, 9. Антон Карачанаков, 39. Антон Вутов.