Берое постигна убедителна победа с 5:1 в контролата срещу Созопол, която се игра на спортна база „Берое“ пред около 800 зрители. Старши треньорът Александър Димитров пусна един състав през второто полувреме и друг през втората част. През вторите 45 минути в игра се появиха всички новопристигнали в отбора, които оставиха добро впечатление с изявите си. Ганайският футболист Карлос Охене отбеляза два гола в самото начало на второто полувреме, докато Давид Манга се отчете с гол и асистенция.

Още в 1-та минута Берое получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Георги Хашев срещу Алекс Колев. Именно нападателят на старозагорци реализира наказателния удар и направи резултата 1:0.

Берое удвои своята преднина в 14-та минута, когато Венцислав Василев центрира по земя в наказателното поле на Созопол, където на първа греда Ерик Почански с едно докосване изпрати топката във вратата на Свилен Нотев.

През първото полувреме на няколко пъти се стигна до сблъсъци между някои от футболистите на двата отбора. Играчите на Созопол влязоха и няколко пъти в пререкания със съдията.

Берое организира добра атака в 45-та минута, когато Радослав Кирилов подаде към Алекс Колев, а той много добре продължи към Ерик Почански, който в наказателното поле на Созопол стреля, но Свилен Нотев успя да избие в корнер.

Берое започна много силно второто полувреме и за по-малко от десет минути вкара два гола.

В 47-та минута Емин Ахмед центрира много добре в наказателното поле на Созопол, където Карлос Охене отблизо с глава вкара за 3:0.

Михаил Михайлов направи добро спасяване в 48-та минута.

Борислав Цонев отправи далечен удар в 51-та минута, но вратарят на Созопол улови топката, след като за момент я изпусна.

Берое отбеляза четвърти гол в 54-та минута, когато след много добра атака на Давид Манга, той комбинира с Карлос Охене, който реализира своя втори гол в срещата.

Радев центрира много опасно в 62-та минута, но Михайлов се намеси сигурно и улови.

Берое вкара пети гол в 70-та минута, когато Маркитос взаимодейства отлично с Давид Манга, който от малък ъгъл не пропусна да се разпише и да направи резултата 5:0.

Маркитос и Охене направиха двойно подаване в 77-та минута, след което ганаецът подаде към Борислав Цонев, а той стреля, но в аут.

Две минути по-късно Давид Манга изскочи на много добра позиция в наказателното поле на Созопол и стреля, но над напречната греда в аут.

Давид Манга отне топката от футболист на Созопол в 82-та минута, след което центрира към Маркитос, който стреля от въздуха, но не успя да намери очертанията на вратата на гостите.

Созопол отбеляза почетно попадение в 83-та минута, когато Емин Ахмед се опита да върне топката с глава назад към Михаил Михайлов, но до нея стигна Диян Христов, който вкара.

В шестия кръг от Първа лига Берое гостува на Локомотив Горна Оряховица в Пловдив на стадиона в парк „Лаута“.

Берое: 1. Михаил Михайлов - 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (46' Педро Маркеш), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев (Емин Ахмед) - 33. Том (46' Васил Панайотов), 4. Кохей Като (46' Карлос Охене) - 11. Неманя Милисавлевич (46' Станислав Дрянов), 91. Ерик Почански (46' Маркитос), 9. Радослав Кирилов (Борислав Цонев) - 7. Александър Колев (46' Давид Манга); стариш треньор: Александър Димтиров

Созопол: 88. Свилен Нотев, 5. Петко Ганев, 2. Ангел Делиев, 69. Георги Хашев, 66. Стоян Мантаров, 22. Станимир Митев, 8. Антони Иванов, 23. Михаил Георгиев, 11. Мустафа Мустафа, 32. Кристиян Тафраджийски, 12. Мирослав Радев; резерви: 1. Петко Пашов, 14. Георги Радев, 18. Диян Христов, 21. Станимир Баев, 3. Иван Янчев, 96. Борислав Борисов, 93. Христо Каймакански; старши треньор: Румен Димов