Изминалият 33-ти плейофен кръг в Първа лига предложи много емоции, особено в Първата шестица.  Именно през изминалия уикенд бе прекият сблъсък за върха между Лудогорец и ЦСКА, в който не бе излъчен победител.

Левски напомни за силните си домакински игри, подчини по категоричен начин Черно море и взе първа победа на „Георги Аспарухов през 2019 година.

В другото дерби в шампионския поток Берое се утвърди като властелина на Тракия, след като взе минимален успех над Ботев Пд.

Нека обаче си припомним изминалите събития с някои детайли:

ЦСКА – Лудогорец 0:0

Несъмнено мачът между шампионите и „червените“ бе очакван с най-голям интерес. Разликата между двата състава в класирането бе три точки, а тя се запази и след срещата, която завърши без победител.

„Армейците“ пропиляха дузпа през първото полувреме, след като Али Соу стреля над вратата. Домакините имаха претенции за още един 11-метров наказателен удар през първата част, но Георги Кабаков даде знак играта да продължи. Спорен момент имаше и през вторите 45 минути, когато разградчани поискаха посочване на бялата точка за нарушение срещу Марселиньо в наказателното поле. Пловдивският рефер обаче отново остана безмълвен.

В края на мача пък Светослав Дяков и Кристиян Малинов бяха изгонени с втори жълти картони. Ако не се бе стигнало до този момент, получените по-рано официални предупреждения щяха да бъдат девети и за двамата играчи, и те щяха да пропуснат по два мача.

Иначе в класирането Лудогорец вече има 72 точки на върха, докато „армейците“ са втори с 69.

Играч на мача: Антон Недялков

Стойчо Стоев: Съдийскитя критерий трябваше да е еднакъв, още не сме шампиони

Добри Митов: Битката остава, никога няма да се предадем

Левски – Черно море 5:1

Левски напомни за силните си домакински игри. „Сините“ постигнаха категорична победа над варненци, а силен мач направиха юношите Станислав Иванов, Илия Юруков и Деян Иванов. Станислав Костов наниза два гола за успеха и вече има 24 от началото на сезона, а Станислав Иванов, Давиде Мариани и Паулиньо се разписаха по веднъж. Дани Кики отбеляза почетното попадение в полза на гостите.

С успеха Левски се приближи на 4 точки зад „червените“ с актив от 65 пункта. „Моряците“ остават шести с 48.

Играч на мача: Станислав Костов

Георги Тодоров: Искам да играем добре, а победите ще дойдат

Илиан Илиев: Абсурдни голове! Тръгнахме за мачле срещу Левски

Ботев Пд – Берое 0:1

Заралии взеха дербито на Тракия с гол на Рубен Бригидо в добавеното време на първата част.

Така момчетата на Александър Томаш събраха 54 точки на четвъртата позиция, докато „канарчетата“ следват в класирането с 50.

Играч на мача: Рубен Бригидо

Томаш: Казвам на играчите - забавлявайте се все едно сте на по 10г. в махалата

Киров: Подсъзнателно тимът мислеше за финала в сряда

Иначе в баражите Славия и Етър продължават битката за седмото място, даващо право на участие в баража за Лига Европа.

В мачовете за разпределяне на местата от 11-о до 14-о Септември продължава битката след записани две служебни победи над отстранения от елита заради съмнения за участие  в уговорени мачове Верея. Дунав и Витоша е другата двойка, която след първата среща направи 0:0, а ответният мач е по-късно днес от 20:00 часа.