Локомотив Пловдив загуби с 0:2 от кипърския АЕЛ Лимасол в контролна среща, играна на комплекс "Царско село". Това бе и първа контрола за футболистите на Войн Войнов от старта на подготовката.

Микел Аруабарена откри резултата в полза на кипърците в 25-ата минута след точно изпълнена дузпа. В 30-ата минута Веселин Марчев получи директен червен картон за реплики към съдията Никола Попов, но на негово място влезе футболист от резервната скамейка.

Пет минути след подновявено на играта Исмаил Саси от непосредствена близост оформи крайното 2:0 за АЕЛ.

В 60-ата минута и двамата треньори извършиха по няколко смени, което значително свали качеството на игра. До края на срещата кипърците можеха да вкарат и трети гол, но направиха няколко пропуска./БТА