Локомотив Пловдив и Берое завършиха 3:3 в контрола, която се игра на стадиона в парк „Лаута“. Старозагорци отбелязаха и трите си гола през първото полувреме чрез новото попълнение Яя Меледже, който откри резултата още в 6-та минута, Александър Василев и Мартин Камбуров. Локомотив Пловдив върна един гол към края на първата част чрез Ален Ожболт. През второто полувреме за пловдичани се разписаха още Анте Аралица и Абделхаким Буна.

Последното ново попълнение на Берое Яя Меледже направи неофициален дебют за Берое.

Берое поведе още в 6-та минута. Рубен Бригидо центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където топката бе овладяна от Милен Желев, който реши да върне към Яя Меледже. Новото поъплнение на Берое с много плътен удар от около 23 метра вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Локомотив Пловдив бе много близо до това да изравни резултата в 8-та минута, когато Елитон Жуниор отправи силен удар от разстояние, а топката се спря в напречната греда. След това при добавката Бирсент Карагарен вкара, но му бе маркирана засада и попадението не бе зачетено.

Локомотив Пловдив организира добра атака в 12-та минута, когато Никола Марич центрира в наказателното поле на Берое, където Вилим Посинкович стреля с глава, но в аут.

Александър Василев центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив в 18-та минута, където Мартин Камбуров стреля с глава, но Илко Пиргов се намеси и изби в корнер.

Никола Марич получи контузия в 22-та минута и бе сменен от Анте Аралица.

Именно Аралица бе в основата на много опасна атака за Локомотив Пловдив в 26-та минута. Той изведе Посинкович сам срещу Аргилашки, след което вратарят на Берое направи решаващо спасяване и изби в корнер.

Бирсент Карагарен бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Берое в 27-та минута, но реши да подава към Умарбаев вместо да стреля, което позволи на Георги Аргилашки да се намеси и да улови топката.

Пред Ален Ожболт се откри много добра възможност в 28-та минута. Той стреля, но на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Илко Пиргов действа много неразумно в 29-та минута. Вратарят на Локомотив Пловдив се опита да преодолее двама футболисти на Берое, които го пресираха и логично загуби топката. Тя след това попадна в Мартин Камбуров, който шутира, но Масоеро малко пред гол линията успя да се намеси и да изчисти.

Берое успя да удвои своята преднина в 29-та минута. Мартин Камбуров центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Александър Василев бе оставен непокрит и отблизо с глава вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Берое поведе с 3:0 в 34-та минута. Милен Желев центрира в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Мартин Камбуров засече топката с глава и я вкара във вратата на Илко Пиргов.

Локомотив Пловдив намали пасива си в резултата в 42-та минута. Парвиз Умарбаев направи много добър пробив през Ерол Алкан, навлезе в наказателното поле на Берое, след което подаде към Ален Ожболт, който отблизо вкара топката във вратата на Георги Аргилашки.

В заключителните секунди на първото полувреме Посинкович пусна много добър извеждащ пас към Ожболт в наказателното поле на Берое. Той стреля, но Георги Аргилашки успя да спаси.

Локомотив Пловдив намали своето изоставане в резултата в 52-та минута, когато Димитър Илиев комбинира с Анте Аралица, който финтира Матеус Леони, след което от малък ъгъл вкара топката във вратата на Георги Аргилашки.

Локомотив Пловдив видимо стоеше по-добре през второто полувреме и можеше да изравни резултата още в 55-та минута. Абделхаким Буна направи страхотен пробив, премина Александър Цветков, навлезе в наказателното поле на Берое, след което подаде към Димитър Илиев, който стреля от много добра позиция, но неточно в аут.

Иван Минчев се опита да изненада Мартин Луков с далечен удар в 57-та минута, но вратарят на Локомотив Пловдив внимаваше и спаси.

Пред Локомотив Пловдив се откри нова много добра възможност в 62-та минута, но ударът на Димитър Илиев бе блокиран от Матеус Леони.

Карлос Охене във втори пореден мач на Берое срещу Локомотив Пловдив бе изгонен. Ганайският футболист си изкара много бързо два жълти картона от съдията Владимир Вълков и бе изгонен от терена. Берое все пак продължи участието в контролата с пълен състав, след като младокът Стоян Иванов отново се завърна в игра в 66-та минута.

Локомотив Пловдив продължи да доминира и в 68-та минута Анте Аралица изведе Момчил Цветанов сам срещу Георги Аргилашки, но вратарят на Берое успя да спаси удара.

Берое бе много близо до вкарването на четвърти гол в срещата в 73-та минута. Иван Минчев центрира от корнер в наказателното поле на Локомотив Пловдив, където Александър Цветков на първа греда засече топката, но тя първо срещна левия стълб на вратата на Луков, след това Ерол Алкан не успя да я засече, а тя срещна и десния стълб, за да излезе в аут.

Локомотив Пловдив успя да изравни резултата в заключителните секунди на контролата с гол на Абделхаким Буна. ​След добър пробив и центриране на Илиев отдясно, Буна засече за крайното 3:3.

Локомотив Пловдив (първо полувреме): 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 5. Асен Георгиев, 25. Лукас Масоеро, 34. Игор Банович, 61. Елитон Жуниор, 10. Парвизджон Умарбаев, 88. Никола Марич (22‘ Анте Аралица), 9. Бирсент Карагарен, 44. Вилим Посинкович, 12. Ален Ожболт

Локомотив Пловдив (второ полувреме): 71. Мартин Луков, 22. Стамен Бояджиев, 15. Димитър Везалов, 19. Уирис Густаво, 14. Димитър Илиев, 91. Абделхаким Буна, 7. Момчил Цветанов, 77. Анте Аралица, 6. Стивън Езе, 13. Един Бахтич, 20. Милош Петрович

Берое: 23. Георги Аргилашки (68‘ Иван Гошев) – 11. Иван Бандаловски, 4. Ерол Алкан (76‘ Георги Маджаров), 13. Надим Ангелов (55‘ Валентин Иванов), 19. Александър Василев (46‘ Матеус Леони) – 6. Александър Цветков, 2. Яя Меледже (62‘ Иван Минчев) – 3. Милен Желев, 24. Стоян Иванов (46‘ Карлос Охене), 28. Рубен Бригидо – 15. Мартин Камбуров (46‘ Никола Маринов)