Локомотив Горна Оряховица стартира с победа в контролите по време на подготвителния си лагер в Турция. Възпитаниците на Иван Колев се наложиха с минималното 1:0 над азербайджанския Зиря Баку.

Единствения гол в мача бе дело на Мохамед Бен Отман в последната минута на срещата. Той бе точен от фаул.

През първото полувреме тимът на Локомотив бе по-активният на терена, но така и не успя да излезе напред в резултата.

Втората част бе далеч по-равностойна, а по-добрите положения бяха в полза на Зиря. Противно на логиката обаче, именно Локомотив успя да грабне успеха с точен изстрел в последната минута.

В 70-ата минута на двубоя по един футболист от двата тима бяха изгонени заради саморазправа на терена.

Стартов състав на Локо ГО: Кунчев, Желев, Жан, Керчев, Фиданин, Ндонг, Джоман,  Узунов, Атанасов, Кифуети, Генчев