Левски победи с категоричното 7:0 Спортист Своге в контролна среща, която се игра на един от помощните терени на стадион „Георги Аспарухов“. Попаденията за успеха отбелязаха Жерсон Кабрал, Холмар Ейолфсон, юношата Лъчезар Ковачев, както и Серджиу Буш и Бабатунде Адениджи, които се откроиха с по два гола на сметката си.

Наставникът на Левски Делио Роси изпробва по-различна схема, от тази, на която залагаше до сега. Италианецът заложи на 4-4-2, като на вратата бе Божидар Митрев, като ляв бек игра Мики Орачев, двойка централни защитници бяха Холмар Ейолфсон и Давид Яблонски, а десен краен бранител бе Милош Цветкович. В средата на терена бе описан ромб, в чиято основа бе Жорди Гомес, отдясно бе поставен Роман Прохазка, а отляво Васил Панайотов. На върха на ромба бе Антонио Вутов. В атака Роси заложи на Жерсон Кабрал и Серджиу Буш.

Левски пусна в продажба билетите за Локо Пд

В началото на вторите 45 минути италианският тактик извърши куп промени, като от стартовия състав на терена останаха само Мики Орачев, Антонио Вутов и Жерсон Кабрал. Митрев отстъпи място на Александър Любенов, а Димитър Пиргов и Георги Ангелов заеха позиции в сърцето на отбраната. Ивайло Найденов замести Цветкович. В средата в игра се появи Нелуц Рошу и юношите Алекс Боримиров и Йоан Гавраилов, а Жуниор Мапуку замени Серджиу Буш и си партнира с Кабрал. Вутов отстъпи мястото си на Бабатунде Адениджи след час игра. Около средата на втората част имаше нова рокада, като на мястото на Кабрал се появи друг юноша – Лъчезар Ковачев.

Война на "Армията", ключ за Левски в Разград

В проверката не се включиха Габриел Обертан, който има леки оплаквания, Антъни Белмонт и възстановяващият се травма Иван Горанов.

За гостите от Своге в игра през първата част бе легендата на „сините“ Христо Йовов, който дори можеше да отбележи гол.

Левски започна уверено в контролата, а още в началните минути Серджиу Буш удари греда. Кабрал опита добавка, но без успех. Румънският нападател пробва късмета си малко след това, но изстрелът му отново не порази целта. След четвърт час игра столичани поведоха. Хубав пробив на Мики Орачев по левия фланг и последвал пас по трева, завърши с гол на Кабрал с десния крак – 1:0.

Спортист отвърна малко след това, когато Христо Йовов демонстрира класата си и след опасен пробив, нанесе коварен изстрел, който бе отразен със сетни сили от Митрев.

В 31-ата минута „сините“ изпълниха корнер отдясно по атаката. Топката бе центрирана, а исландският бранител Ейолфсон засече с глава за 2:0.

Атаките на Левски не стихнаха и нови положения се разкриха пред Кабрал, който обаче не сполучи. В 38-ата минута Буш записа името си сред голмайсторите, а в 45-ата румънецът наниза и втори гол за 4:0.

В 70-ата минута Жуниор Мапуку и Бабатунде Адениджи се оказаха в центъра на опасна атака. Тунде изведе бившия нападател на Берое сам срещу вратаря, но конгоанецът пропиля шанса. Пет минути след това юношата Йоан Гавраилов излезе на стрелкова позиция, но стражът на състава от Своге отрази.

Столичани увеличиха преднината си на 5:0 в 80-ата минута, когато Мапуку комбинира добре с Адениджи, който записа името си сред голмайсторите. Малко след това Мапуку изведе добре Боримиров, но той пропусна, а в 86-ата минута Тунде записа и втори гол на сметката си – 6:0. Крайното 7:0 оформи появилият се на мястото на Жерсон Кабрал Лъчезар Ковачев.