Ботев Пловдив загуби с 1:2 от Локомотив София в контролен футболен мач на официалния терен на базата в Коматево.

Домакините, без голяма част от титулярите в състава си, откриха резултата в 65-ата минута с попадение на Кристиан Добрев.

17-годишният талант се разписа след самостоятелен рейд, но в заключителните минути "жълто-черните" допуснаха обрат. Марио Йорданов изравни за столичани в 86-ата минута, а минута преди края Тодор Чаворски оформи крайното 2:1 за Локомотив.

Ботев: Иван Чворович, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Кристиан Добрев, Запро Динев, Иван Василев (46' Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Благовест Данчев, Феребори Доре; 68' Иво Казаков; 75' Станислав Работов, Атанас Чернев)