Ботев Пловдив загуби с 1:3 от кипърския АЕЛ Лимасол в контролна среща, играна на комплекс "Царско село" в полите на Витоша в София.

Поражението е второ поредно в предсезонните контроли за носителя на Купата на България седмица преди старта на Лига Европа.

Куриозен момент видяха зрителите на мача през първото полувреме, когато говедо влезе на терена и прекъсна мача за кратко.  Преди това  пък куче навлезе на игрището и погна съдията, докато проверяваше мрежите.

Аврам откри резултата в полза на кипърците в 9-а минута, а Крум Стоянов изравни за Ботев в 61-а минута. Два гола в последните 10 минути донесоха победата на АЕЛ. Най-напред Микел Аруабарена вкара за 2:1 в 80-а минута, а Исмаил Саси оформи крайното 3:1 в 86-а минута./БТА