Берое постигна престижна победа с 1:0 срещу Висла Плоцк в контролна среща, която се игра на „Алфа център“ в Ларнака. Единственото попадение в срещата бе отбелязано в 66-та минута от дузпа от Ерик Почански. Берое стоеше по-добре от своя съперник през по-голямата част от мача, но старозагорци се отчетоха с много пропуски пред вратата на Висла.

Антон Карачанаков направи неофициален дебют за Берое, след като започна в титулярния състав.

Берое започна със следния състав: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Иво Иванов, Георги Динков, Венцислав Василев, Кохей Като, Мартин Райнов, Антон Карачанаков, Борислав Цонев, Матеас Делич, Жуниор Мапуку;

Висла Плоцк започна със следния състав: Северин Киелпин, Чезари Щефанчик, Томислав Божич, Дамиан Биртек, Патрик Щепински, Максимилиан Рогалски, Пьотър Влажло, Гиорги Меребашвили, Сиаргей Кривец, Аркадиуш Реца и Матеуш Пиатковски.

Мачът започна с превес на полския отбор, който имаше инициативата в първите 15 минути. След това футболистите на Берое не само успяха да изравнят играта, а и имаха надмощие над Висла. Играчите на Ферарио Спасов успяха да се наложат в средата на терена и печелеха повечето единоборства. През първото полувреме положенията пред двамата вратари липсваха, а Берое стигна само до няколко разбърквания в наказателното поле на Висла.

Антон Карачанаков центрира от фаул в наказателното поле на Висла в 37-та минута, но на Борислав Цонев не му достигна малко, за да засече топката и да я изпрати във вратата на Северин Киелпин.

Най-доброто положение за Висла стана в 40-та минута, когато Аркадиуш Реца навлезе в наказателното поле и стреля от 8 метра, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата.

В началото на второто полувреме в игра за Висла Плоцк се появи Димитър Илиев.

Втората част представи много по-интересни сутиации пред двамата вратари.

Висла пропусна отлична възможност да поведе в резултата в 52-та минута, когато срещу Карлос Охене не бе маркирано нарушение в средата на терена и това позволи на поляците да разгърнат контраатака, която бе завършена с удар на Дамиан Пьотровски, но той не намери очертанията на вратата на Берое.

Карлос Охене отправи много хубав удар от 17 метра в 56-та минута, но Бартош Каниецки успя да плонжнира в долния десен ъгъл и да избие в корнер. Пет минути по-късноРадослав Кирилов центрира в наказателно поле, Атанас Зехиров свали с глава към Ерик Почански, но бранител на поляците успя да блокира футболиста на Берое и Каниецки улови без проблем.

Дамян Биртек стреля с глава в 62-та минута, но право в ръцете на Благой Макенджиев.

Единственото попадение падна в 66-та минута от дузпа реализирана от Ерик Почански. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Каниецки срещу Карлос Охене.

Три минути по-късно след центриране от корнер Камил Силвестрак отправи удар, но кълбото срещна гредата. След това бранител в зелено изчисти в нов корнер.

Берое бе близо до това да отбележи втори гол в 80-та минута, когато Радослав Кирилов направи добър пробив и отправи удар от малък ъгъл, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Каниецки.

Висла можеше да изравни резултата в 81-та минута, когато Пьотровски бе изведен на добра позиция, но ударът му не намери очертанията на вратата на Берое.

Следващата контрола на Берое е в неделя (29 януари) срещу УФА.

Берое: 22. Благой Макенджиев - 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к) (46′ – 19. Пламен Тенев), 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев - 4. Кохей Като (69′ – 27. Том), 7. Мартин Райнов - 24. Матеас Делич (46′ – 18. Атанас Зехиров), 23. Борислав Цонев (46′ – 3. Карлос Охене), 17. Антон Карачанаков (46′ – 9. Радослав Кирилов) - 10. Жуниор Мапуку (46′ – 13. Ерик Почански)