Берое претърпя второ поражение в контролите си от подготвителния лагер в Кипър. Старозагорци паднаха с 0:2 от осмия в руското първенство УФА. Воденият от Ферарио Спасов отбор имаше положения, които създаде пред противниковата врата, но отново демонстрира слабост пред отбелязването на гола.

Новопривлеченият вратар Душан Перниш направи неофициален дебют за Берое, като игра 90 минути.

Берое започна мача в следния състав: Душан Перниш – Венцислав Василев, Иво Иванов, Георги Динков, Веселин Пенев – Мартин Райнов, Кохей Като – Антон Карачанаков, Карлос Охене, Матеас Делич – Жуниор Мапуку.

УФА поведе с 1:0 в 31-та минута. Руснаците се възползваха от грепка на Кохей Като, а Иван Пауревич с удар от средно разстояние успя да изпрати топката във вратата на Перниш.

Гол на Берое не бе зачетен в 35-та минута заради засада. Антон Карачанаков комбинира с Жуниор Мапуку, а той продължи към Карлос Охене, който излезе сам срещу вратаря на УФА и вкара, но съдиите прецениха, че ганаецът е в положение на засада.

Берое пропиля отлична възможност в 43-та минута, когато Венцислав Василев центрира в наказателното поле на УФА, където Жуниор Паку с глава отклони към Матеас Делич, но той от границата на вратарското наказателно поле стреля над напречната греда в аут.

В началото на второто полувреме в игра за Берое се появиха Атанас Зехиров, Пламен Тенев, Том, Борислав Цонев и Ерик Почански, които замениха Георги Динков, Веселин Пенев, Кохей Като, Карлос Охене и Матеас Делич.

Три минути след началото на второто полувреме Игор Безденежник отправи удар от дистанция, но Душан Перниш улови без проблем.

Борислав Цонев отправи удар от 15 метра в 53-та минута, но право в ръцете на вратаря на УФА.

Съдията свири дузпа за УФА в 54-та минута. Каталин Карп изведе в добра позиция Дмитрий Съсуев, който бе спънат в наказателното поле от Том и арбитърът посочи бялата точка. Наказателният удар бе реализиран от Силвестър Игбун, който направи резултата 2:0 в 55-та минута.

Антон Карачанаков стреля от фаул в 59-та минута, но право в ръцете на вратаря на УФА.

Радослав Кирилов влезе на мястото на Антон Карачанаков в 62-та минута.

Пламен Тенев и Радослав Кирилов направиха двойно подаване в 64-та минута, когато последният имаше възможност да нанесе завършващ удар, но не сполучи.

Дмитрий Съсуев отправи удар от границата на наказателното поле на Берое в 66-та минута, но не намери целта.

Денислав Станчев смени Жуниор Мапуку в 75-та минута, а Руси Чернаков се появи в игра на мястото на Мартин Райнов в 80-та.

В добавеното време Ерик Почански намери пред наказателното поле Денислав Станчев. Той комбинира с Борислав Цонев, който стреля към вратата на Уфа, но в аут. В петата минута на добавеното време Руси Чернаков стреля слабо от 23 метра, право в ръцете на вратаря.

На 1 февруари от 15 часа Берое ще изиграе последната си контролна среща в Кипър срещу първодивизионния украински тим Зирка.

Берое: 12. Душан Перниш - 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков (46′ – 19. Пламен Тенев), 28. Веселин Пенев (46′ – 18. Атанас Зехиров) - 4. Кохей Като (46′ – 27. Том), 7. Мартин Райнов (80′ – 20. Руси Чернаков) - 24. Матеас Делич (46′ – 13. Ерик Почански),  3. Карлос Охене (46′ – 23. Борислав Цонев), 17. Антон Карачанаков (61′ – 9. Радослав Кирилов) - 10. Жуниор Мапуку (75′ – 11. Денислав Станчев)