Отборът на Берое успя да избегне поражението при втората си лятна контрола. Старозагорците се добраха до 2:2 срещу Черно море в Разлог. При същия резултат завърши и първата им проверка, в която съперник беше Дунав Русе.

Двубоят не се разви никак по вкуса на „зелените”, които изоставаха с 0:2 на полувремето. Цветелин Чунчуков откри от дузпа за „моряците”, а техният капитан Георги Илиев удвои малко преди почивката. През втората част Берое заигра по-добре, като първо намали също от наказателен удар чрез Мартин Райнов, а после Борислав Цонев оформи крайния резултат.

Берое организира добра атака във 2-ата минута, когато Емин Ахмед подаде към Педро Еуженио, а той отправи удар от разстояние, но над напречната греда на вратата на Емил Михайлов.

Мартин Райнов допусна много груба грешка в 23-ата минута, след която се стигна до дузпа за отбора на Черно море. Георги Илиев открадна топката от Райнов и подаде към Александър Цветков, който навлезе в наказателното поле на Берое, а след това върна към капитана на „моряците“, който бе фаулиран от Борислав Цонев. Съдията Георги Иванов посочи бялата точка и показа жълт картон на Цонев.

Цветелин Чунчуков реализира наказателния удар в 24-ата минута, като изпрати топката в долния десен ъгъл на Михайлов, който се хвърли в другата посока. По този начин Черно море поведе с 1:0.

Антон Карачанаков получи контузия в 36-ата минута и бе сменен принудително от Руси Чернаков.

Берое можеше да изравни резултата в 37-ата минута, когато Емин Ахмед центрира в наказателното поле на Черно море, където Павел Виданов изпревари Илиас Хасани и стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Емил Михайлов.

Черно море удвои своята преднина в 39-ата минута. Георги Илиев с удар от около 22 метра изпрати топката под плонжа на Михаил Михайлов, който не се намеси по най-добрия начин.

Педро Еуженио залъга футболист на Черно море в 42-ата минута, след което стреля от дъгата на наказателното поле, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Емил Михайлов.

Съдията Георги Иванов свири дузпа за Берое в 53-ата минута. Карлос Охене изведе Борислав Цонев в наказателното поле, където Мартин Костадинов го фаулира и арбитърът посочи бялата точка. Мартин Райнов изпрати топката под плонжа на Емил Михайлов в долния ляв ъгъл на вратата и по този начин Берое намали пасива си – 1:2.

Берое можеше да изравни резултата в 55-ата минута, когато Борислав Цонев излезе сам срещу Емил Михайлов, напредна и шутира, но вратарят успя да се намеси решаващо и да избие в корнер.

Борислав Цонев вкара гол в 56-ата минута, който не бе зачетен, тъй като съдията Георги Иванов маркира нарушение на играча на Берое срещу Александър Александров.

Изравняването на резултата стана факт двадесет минути преди края след акция на Емин Ахмед отдясно. Футболистът на старозагорци напредна няколко метра и центрира по земя към Руси Чернаков. Юношата на Берое опита удар от точката за изпълнение на 11 метров наказателен удар, но не намери по най-добрия начин кълбото, което все пак попадна в Борислав Цонев, който от 2 метра изравни 2:2.

БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 2:2

0:1 Цветелин Чунчуков 23′-д.
0:2 Георги Илиев 39′
1:2 Мартин Райнов 53′-д.
2:2 Борислав Цонев 70′

Берое: Михаил Михайлов (46′ – Душан Перниш), Емин Ахмед, Павел Виданов (64′ – Георги Динков), Камен Хаджиев (46′ – Асен Георгиев), Веселин Пенев (к) (64′ – Александър Хардалов (80′ – Веселин Пенев)), Мартин Райнов (64′ – Милен Желев), Карлос Охене (64′ – Атанас Панов), Педро Еуженио (64′ – Надим Ангелов), Борислав Цонев, Денислав Станчев, Антон Карачанаков (36′ – Руси Чернаков)

Старши треньор: Александър Томаш

Черно море: Емил Михайлов, Ондрей Сукуп, Илиас Хасани, Александър Александров, Витиня, Георги Илиев (к), Александър Цветков, Мариян Огнянов, Атанас Зехиров, Борислав Балджийски, Цветелин Чунчуков (Иван Дичевски, Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Стефан Станчев, ,Мартин Костадинов, Ертан Томбак, Николай Минков, Иван Коконов, Марек Кузма);

Старши треньор: Георги Иванов

жълти картони: Борислав Цонев (23′ – груб фаул); Александър Александров (76′ – груб фаул), Стефан Станчев (86′ – груб фаул)