Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 3:0 в двубой от 34-я кръг на efbet Лига. За домакините се разписа Квадво Дуа, а Руан Секо отбеляза две попадения. "Орлите" доминираха и бяха по-добрият отбор през почти цялото време, като гостите имаха няколко положения, но не бяха прецизни в завършващата фаза. С тази победа Лудогорец остава първи, вече завоювал титлата в efbet Лига, като има 82 точки, докато Лудогорец остава 5-и с 55 пункта на сметката си.

start-photo.bg
58 снимки

Преди началото на двубоя футболистите на Локомотив Пловдив направиха шпалир на колегите си от Лудогорец в знак на уважение към титлата, завоювана през този сезон от "орлите".

В 9-а минута Локомотив Пловдив допусна грешка в разиграването, като Руан Крус се възползва от това и сам си взе топката, преди да отправи топовен шут, който остави без шанс Мартин Луков и кълбото влетя във вратата му - 1:0 за Лудогорец.

Секунди по-късно Сон чудесно проби по десния фланг и получи от Якуб Пьотровски, след което центрира към Руан Крус, а футболистът с номер 99 стреля с глава, като вратарят на Локомотив Пловдив дори не помръдна, гледайки как топката влиза във вратата му - 2:0 за Лудогорец.

В 25-а минута Сон се пребори по превъзходен начин, след което намери Рик Джонатан, който достави перфектния пас за Квадво Дуа, а нападателят стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Луков. Малко след това Рик Джонатан овладя топка след подаване от Якуб Пьотровски, след което отправи удар от точката на дузпата, но опитът му прелетя високо над напречната греда.

В 33-а минута отново Сон се отчете с добро подаване, като намери Рик Джонатан, който пусна хитър пас към Квадво Дуа, а нападателят показа хладнокръвие и завърши прецизно, за да се разпише - 3:0 за Лудогорец.

В 60-а минута Лудогорец направи многоходова акция, а Рик Джонатан реши да стреля с първото си докосване от границата на наказателното поле, но Мартин Луков успя да спаси. Осем минути по-късно Оливер Камдем направи страхотен индивидуален пробив, след което навлезе в противниковото наказателно поле и намери Ангел Лясков, но той не бе достатъчно прецизен от чиста позиция и шутира високо над напречната греда.

Петнайсетина минути преди края на редовното време Локомотив Пловдив организира чудесна контраатака, а Ангел Лясков овладя на гърди и опита изстрел по диагонала, но не успя да намери целта.

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков, 4. Динис Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 17. Сон, 26. Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси, 90. Спас Делев, 99. Руан Крус

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков, 4. Мартин Паскалев, 17. Мартин Райнов, 15. Мартин Петков, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 71. Оливер Кардем, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 9. Мичи Нтело